Bugun, 10-iyun sanasida yozgi maktabning soʻnggi oʻquv mashgʻulotlari boʻlib oʻtdi. Unda Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti oʻqituvchilari va talabalari, Oʻzbekistondan yigʻilgan talabalar xorijlik professorlarning maʼruzalarini tingladilar. Bugungi seminarlar Raqamlar geometriyasi, Diophant yaqinlashuv mavzularida boʻldi. Maʼruzalar yakunida talabalar AQSH, Italiya, Rossiyalik olimlarga maʼruzalari uchun minnatdorchilik bildirdilar.
Kunning ikkinchi yarmida yoshgi maktabning barcha qatnashuvchilariga dars mashgʻulotlari muvaffaqiyatli yakunlanganligi uchun UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov tomonidan sertifikatlar topshirildi.
Ertaga, 11-iyun kuni Xiva shahrining Ichan qalʼa majmuasi hamda Qoraqalpogʻiston hududida joylashgan qadimiy qalʼalarga sayohat qilish rejalashtirilgan.

Today, on June 10, the last training session of the summer school took place. Teachers and students of the Faculty of Physics and Mathematics of Urgench State University, as well as students from Uzbekistan listened to lectures by foreign professors. Today's workshops were on Number Geometry, Diophantine Approximation. At the end of the lectures, students thanked scientists from the United States, Italy and Russia for their lectures.
In the second half of the day, all participants of the young school were awarded certificates by the Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU Z.Ibragimov for the successful completion of the lessons.
Tomorrow, June 11, a trip to the Ichan-Kala complex in Khiva and the ancient fortresses in Karakalpakstan is planned.