Ayni kunlarda respublikamiz oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida “Universiada-2022” sport musobaqalarining hududiy bosqichlari bo'lib o'tmoqda. Xususan, Buxoro viloyatida Voleybol boʼyicha hududiy bosqichning saralash o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu o‘yinlarda Xorazm viloyati nomidan universitetimizning Jismoniy madaniyat fakulteti Voleybolchi qizlari jamoasi o‘zlarining g‘alabali o‘yinlari bilan qizg‘in kurash olib bordilar. Jumladan, Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Buxoro va Navoiy viloyatlarining jamoalari bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinlarning barchalarida 3.0 hisobida g‘alabani qo‘lga kiritdilar va Final bosqichiga yo‘l oldilar.

Female players of Volleyball went to the finals
These days, regional rounds of sports competitions "Universiade-2022" are taking place among students of higher educational institutions of our republic. In particular, the qualifying matches of the regional volleyball round were held in Bukhara region.
On behalf of the Khorezm region, the team of Female players of volleyball of the Faculty of Physical Culture of our university fought fiercely with their winning games. In particular, they won all the matches with the teams of the Republic of Karakalpakstan, Bukhara and Navoi regions with a score of 3.0 and went to the final round.