Festival yuqori saviya, ko'tarinki ruhda bo'lib o'tmoqda. Universitetimizga xorijiy oliy ta'lim muassasalaridan kelib dars  berayotgan professor-o'qituvchilar  ham jarayonlarda ishtirok etishdi. Ayniqsa,  “Osh pishirish" tanlovi ularda katta taassurot uyg'otdi.
Ta'kidlash joizki, ushbu festival doirasidagi tadbirlarda turli tashkilotlardan ham mehmonlar ishtirok etmoqda. O'zbekiston Yoshlar ittifoqi Xorazm viloyati Kengashi, Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi, mahallalarning yoshlar yetakchilari shular jumlasidandir.
Ayni paytda universitetimizda mehmon bo'lib turgan Rossiya Federatsiyasining Astraxan davlat universiteti rektori Markelov Konstantin Alekseevich va shu universitetning  Raqamli texnologiyalar va kiberxavfsizlik fakulteti dekani Ajmuhamedov Iskandar Maratovichlar UrDU rektori Baxrom Abdullayev hamda barcha prorektorlar hamrohligida festival doirasidagi tadbirlarda ishtirok etdilar.

The festival is held at a high level and in a high spirits. Professors and teachers who teach at our university from foreign higher education institutions also took part in the process. Especially the "Cooking" contest made a huge impression on them.
It should be noted that guests from various organizations are participating in the events of this festival. Among them are the Khorezm Region Council of the Youth Union of Uzbekistan, the Khorezm Region Administration of the Youth Affairs Agency, and the youth leaders of the neighborhoods.
At the moment, the rector of the Astrakhan State University of the Russian Federation Markelov Konstantin Alekseevich and the dean of the Faculty of Digital Technologies and Cyber Security Ajmuhamedov Iskandar Maratovich, who are currently guests of our university, participated in the events within the framework of the festival, accompanied by the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev and all the vice-rectors.