“Universiada-2022” sport musobaqalarining stol tennisi boʻyicha respublika final bosqichining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 5-8 noyabr kunlari Xorazm viloyatida yurtimiz oliy taʼlim muassasalarining sportchi talaba-yoshlarini o‘z atrofiga jamlagan "Universiada-2022" musobaqalarining stol tennisi bo‘yicha respublika final bosqichi o‘yinlari bo‘lib o‘tdi
Musobaqada respublikamizning barcha viloyatlari, Toshkent shahri va Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoalari munosib ishtirok etdi.  Urganch olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejining keng va yorug‘ sport zallarida  qizg‘in va murosasiz tus olgan musobaqalarning bugun, 8-noyabr kuni taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Taqdirlash marosimida Universiada sport musobaqalarini o‘tkazish bo‘yicha Respublika tashkiliy qo‘mita raisi o‘rinbosari E.Qodirov, Xorazm viloyati Sportni rivojlantirish bosh boshqarmasi boshlig‘i N.Jumaniyozova, Urganch davlat universiteti Birinchi prorektori S.Davletov, Jismoniy madaniyat fakulteti rahbariyati va talabalari ishtirok etdilar.
Taqdirlash marosimini Xorazm viloyati Sportni rivojlantirish bosh boshqarmasi boshlig‘i N.Jumaniyozova ochib berib, barcha g‘olib va sovrindorlarni samimiy qutladi, Universiada sport musobaqalarini o‘tkazish bo‘yicha Respublika tashkiliy qo‘mita raisi o‘rinbosari E.Qodirov tabrik so‘zini yo‘lladi va musobaqalarni tashkil etishda yetakchi tashkilotlarga minnatdorchilik bildirdi.
Barcha ishtirokchilar jo‘rligida davlatimiz madhiyasi yangragach,  g‘olib va sovrindorlar e‘lon qilishga navbat berildi. Dastlab musobaqalarning shaxsiy o'yinlar hamda aralash juftlik o‘yinlarining g‘olib sportchi yoshlari taqdirlandi.
Tadbirning eng hayajonli qismida musobaqalarning jamoaviy o'yinlari g‘oliblari e‘lon qilindi. Unga ko‘ra:
1-o‘rin:  Andijon viloyati;
2-o‘rin: Namangan viloyati;
3-o‘rin: Navoiy va Toshkent viloyati jamoalari.
G‘olib jamoalarga O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligi, O‘zbekiston talabalar sporti assotsiatsiyasining Diplomi hamda tashkiliy qo‘mitaning qimmatbaho sovg‘alari tantanali topshirildi.
urdu.uz, “Universiada-2022” sport musobaqalarining stol tennisi boʻyicha respublika final bosqichining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi

5-8 ноября текущего года в Хорезмской области прошел республиканский финальный раунд матчей по настольному теннису соревнований «Универсиада-2022», в котором приняли участие спортсмены и студенты высших учебных заведений нашей страны.
В соревнованиях приняли участие команды всех областей нашей республики, города Ташкента и Республики Каракалпакстан. Сегодня, 8 ноября, в просторных и светлых спортивных залах Ургенчского колледжа олимпийского и паралимпийского резерва состоялась церемония награждения победителей ярких и бескомпромиссных соревнований.
В церемонии награждения приняли участие заместитель председателя Республиканского оргкомитета по проведению спортивных соревнований Универсиады Кадыров Э., начальник Главного управления развития спорта Хорезмской области Джуманийозова Н., первый проректор Ургенчского государственного университета Давлетов С. , руководство факультета Физической культуры и студенты.
Церемонию награждения открыли начальник Главного управления развития спорта Хорезмской области Н. Джуманиозова, которая тепло поздравила всех победителей и призеров, и Э. Кадыров, заместитель председателя Республиканского организационного комитета по спорту Универсиады. соревнований, поздравил и поблагодарил ведущие организации за организацию соревнований.
После того, как в компании всех участников прозвучал национальный гимн, пришло время объявить победителей и призеров. Сначала были награждены победители индивидуальных и смешанных парных соревнований.
В самой интересной части мероприятия были объявлены победители командных игр соревнований. По его словам:
1 место: команды Андижанской области;
2 место: команды Наманганской области;
3 место: команды Навоийской и Ташкентской области.
Команды-победители были торжественно награждены грамотами Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Ассоциации студенческого спорта Узбекистана, ценными подарками от оргкомитета.