Joriy yil 18-noyabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakultetida O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrog'i qabul qilinganligining 31 yilligi, qolaversa, yangi ta'mirlangan fakultet o'quv binosining foydalanishga topshirilganligi munosabati bilan bayram dasturxoni yoyildi.
Dasturxon boshida UrDU rektori B.Abdullayev hamda universitetning faxriy ustozlari davlatimiz bayrog'i qabul qilinganligining 31 yillik bayrami, shuningdek, yangi o'quv binosi bilan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasini qizg'in tabrikladilar. Ushbu zamonaviy bino talaba-yoshlarni yuksak ma'naviyatli, teran aql-idrokli, ilmli, zamon talablariga javob beradigan malakali kadrlar bo'lib yetishlarida uzoq yillar davomida xizmat qilsin, deya ezgu tilaklar bildirdilar.

18 ноября текущего года был накрыт праздничный стол в связи с 31-й годовщиной принятия Государственного флага Республики Узбекистан на химико-технологическом факультете, а также сдачей в эксплуатацию вновь отремонтированного корпуса факультета.
В начале стола ректор УрГУ Б.Абдуллаев и почетные преподаватели вуза тепло поздравили коллектив химико-технологического факультета с 31-й годовщиной принятия флага нашей страны, а также с новым учебным корпусом . Они выразили наилучшие пожелания, чтобы это современное здание долгие годы служило студентам и молодежи, чтобы они становились высокодуховными, глубоко интеллигентными, знающими, квалифицированными кадрами, отвечающими требованиям времени.