Joriy yilning 1-mart kuni UrDU Filologiya fakulteti Oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchisi M.Otamuratova Urganch shahar 11-son maktabga borib, maktab oʻquvchilariga Urganch davlat universiteti va undagi mutaxassislik yoʻnalishlari, universitetda yoshlarga yaratilgan shart-sharoitlar va bu imkoniyatdan unumli foydalanayotgan talabalarning qoʻlga kiritgan yutuqlari haqida batafsil maʼlumotlar berdi.
Davra suhbati davomida oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar. Bu orqali universitet faoliyati bilan yaqindan tanishdilar va oʻzlari uchun kerakli axborotga ega boʻldilar.

1 марта текущего года преподаватель кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета Ургенча М. Отамуратова посетила школу №11 города Ургенча и рассказала учащимся об Ургенчском государственном университете и его специализациях, условия, созданные для молодежи в университете, и студенты, пользующиеся этой возможностью, подробно рассказали о своих достижениях.
В ходе круглого стола студенты получили ответы на интересующие их вопросы. Благодаря этому они познакомились с деятельностью университета и получили для себя необходимую информацию.