Joriy yilning 1-mart kuni UrDU Filologiya fakulteti Oʻzbek tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchisi M.Otamuratova Urganch shahar 11-son maktabga borib, maktab oʻquvchilariga Urganch davlat universiteti va undagi mutaxassislik yoʻnalishlari, universitetda yoshlarga yaratilgan shart-sharoitlar va bu imkoniyatdan unumli foydalanayotgan talabalarning qoʻlga kiritgan yutuqlari haqida batafsil maʼlumotlar berdi.
Davra suhbati davomida oʻquvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar. Bu orqali universitet faoliyati bilan yaqindan tanishdilar va oʻzlari uchun kerakli axborotga ega boʻldilar.

Promotional activities are ongoing as part of the
On March 1 of this year, M.Otamuratova, a teacher of the Department of Uzbek Language and Literature of the Faculty of Philology of Urgench University, went to school No. 11 in Urganch city and told the students about Urganch State University and its specializations, the conditions created for young people at the university, and the students who are making good use of this opportunity. gave detailed information about his achievements.
During the roundtable discussion, students received answers to the questions they were interested in. Through this, they got to know the activities of the university and got the necessary information for themselves.