Joriy yilning 1-mart sanasida Urganch davlat universiteti O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi A.Otaboyev O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Xalqaro aeroportlarda xavfsizlikni ta'minlash qo'shinlariga qarashli 7260 harbiy qism xodimlari uchun O'zbekiston xalq shoirasi Zulfiya Isroilova tavalludining 108 yilligi munosabati bilan o'tkazilgan tadbirda ma'ruza qildi.
Tadbirda Zulfiyaning hayoti va ijodi yuzasidan atroflicha ma'lumotlar berildi. O'zbek adabiyotida sadoqat timsoliga aylangan shoiramizning ijodida vatanparlik, tinchlik kabi mavzularning ulug'langanligiga alohida e'tibor qaratildi. Tadbir ishtirokchilari o'zlari qiziqqan savollar bilan faol ishtirok etishdi. Tadbir ko'tarinki ruhda tashkil etildi.

On March 1 of this year, the teacher of the Department of Uzbek language and literature of Urganch State University A. Ataboyev, the national poet of Uzbekistan Zulfia, for the employees of the 7260th military unit of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, which belongs to the security forces at international airports. Israilova gave a speech at the event held in connection with the 108th anniversary of her birth.
Detailed information about Zulfia's life and work was given at the event. Particular attention was paid to glorification of themes such as patriotism and peace in the work of our poetess, who has become a symbol of loyalty in Uzbek literature. The participants of the event actively participated with the questions they were interested in. The event was organized in a cheerful spirit.