Fizika-matematika fakultetining 3- bosqich Amaliy matematika yo'nalishi talabalari bilan "Talaba huquqlari qonun himoyasida"mavzusida tadbir o'tkazildi.
Tadbirga Korrupsiya qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'lim Bosh mutaxassisi va fakultet tyutorlar bilan muloqat o'tkazildi.
N.Ibadullayev talabalarga huquq majburiyatlari, odob axloq kodeksi, mehnat kodeksi, oila kodeksi haqida ma'lumotlar berdi, talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar, tadbir baxs-munokara bilan olib borildi. Tadbir oxirida talabalarni qanchalik halol baho olganlik darajasini o'rganish uchun so'rovnoma o'tkazildi.

Проведено мероприятие на тему «Права студента под защитой закона» со студентами 3 ступени прикладной математики физико-математического факультета.
Состоялась встреча с главным специалистом отдела по борьбе с коррупцией Управление системой «Комплаенс-Контроль» и преподавателями факультета.
Н.Ибадуллаев ознакомил студентов с правовыми обязательствами, кодексом этики, трудовым кодексом, семейным кодексом, студенты получили ответы на интересующие их вопросы, мероприятие проходило с обсуждением. В конце мероприятия был проведен опрос, чтобы узнать, насколько честны были студенты.