Tashrif avvalida fakultetda faoliyat olib borayotgan professor-o'qituvchilarining ilmiy-innovatsion loyihalari bilan tanishdilar.
Shundan so'ng, Texnika fakulteti dekani M.Qurbonov boshchiligida fakultet jamoasi bilan muzokaralar olib borishdi. Unda Koreyaning nufuzli oliy ta'lim muassasalari bo'lgan Makpo universiteti, Suncheon universiteti, Chosun universiteti va Dongshin universitetlari bilan Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlik o'rnatish masalalari haqida so'z bordi. Bu borada ushbu kompaniya ko'prik vazifasini bajarishi bildirildi.
Talabalar almashinuv dasturi, muqobil energetika, shuningdek, Honom Pongsin avtomobil ishlab chiqarish, xususan, KIA va Hyundai kompaniyalarida talabalarni qisqa muddatli stajirovkaga yuborish va amaliyot o'tkazish bo'yicha kelishib olindi.
Ushbu tashrif natijasi o'laroq, bir qancha loyihalar bo'yicha kelishuvlar amalga oshirildi:
Muqobil energiya texnologiyalarini taqdim qilish;
Muqobil energiya texnologiyalarini birgalikda rivojlantirish;
Muqobil energiya yo'nalishi bo'yicha talabalar almashinuvini tashkil qilish;
Universitet talabalaridan guruh tashkil qilish va amaliyotga yuborish;
Koreya universitetlaridan muqobil energiya bo'yicha professor-o'qituvchilarni UrDUga o'qish jarayoniga jalb qilish.

Технический факультет Ургенчского государственного университета посетили представители автомобильной производственной компании Honom Pongsin Республики Южная Корея, директор компании KJ and G Partners, Ltd. Ханг-По Юн Чоннам, профессор альтернативной энергетики Сунчхон Чосон.
В начале визита они ознакомились с научными и инновационными проектами профессоров и преподавателей, работающих на факультете.
После этого под руководством декана Технического факультета М.Курбанова были проведены переговоры с коллективом факультета. Речь шла об установлении сотрудничества между Национальным университетом Мокпхо, Национальным университетом Сунчхон, Университетом Чосон и Университетом Донгшин, которые являются престижными высшими учебными заведениями Кореи, и Ургенчским государственным университетом. В связи с этим было заявлено, что эта компания будет выступать в роли моста.
Были согласованы программа обмена студентами, альтернативная энергетика, а также краткосрочные стажировки и стажировки в компаниях-производителях автомобилей Honom Pongsin, в частности Kia и Hyundai.
По итогам визита были достигнуты договоренности по нескольким проектам:
Предоставление технологий альтернативной энергетики;
Совместная разработка технологий альтернативной энергетики;
Организация студенческого обмена в сфере альтернативной энергетики;
Организация группы студентов университета и направление их на практику;
Привлечь к учебному процессу в УрГУ профессоров и преподавателей по альтернативной энергетике корейских вузов.