Bugun, 5-may kuni Urganch davlat universitetida o'tkazilayotgan ushbu xalqaro ilmiy-amaliy anjumanni universitet O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor S.Xodjaniyazov va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazovlar ochib berishdi. Anjumanning plenar yig‘ilishiga "Access" dasturi koordinatori F.Masharipova moderatorlik qildi.
Anjumanda Amerika elchixonasi xodimi Xarris Lipskomb Zoom platformasi orqali hamda viloyatlardan kelgan koordinatorlar so‘zga chiqib, konferensiya ishiga rivoj tiladilar.
Samarqand "Access" dasturida faoliyat olib borayotgan Adriyenne Seo xonim "Sinf xonasida o‘ziga bo‘lgan ishonchni rivojlantirish" mavzusida o‘zining metodik tavsiyalarini taqdimot qilgan bo'lsa, "Loyihaga asoslangan ta’lim" mavzusida Adriane Seo o'zining mahorat darsini olib bordi.
Mutaxassislar Greys Kudlak va Alberto Navarro-Medinalar sho'balarga bo'lingan holda ma'ruzalar qilishdi.

Сегодня, 5 мая, эту международную научно-практическую конференцию, которая проходит в Ургенчском государственном университете, открыли проректор по учебной работе университета С. Ходжаниязов и декан факультета Иностранных филология. Пленарное заседание конференции вела координатор программы «Access» Ф. Машарипова.
На конференции через платформу Zoom выступил сотрудник американского посольства Харрис Липскомб, а также координаторы из регионов, пожелав конференции прогресса.
Г-жа Адриенн Сео, работающая в Самаркандской программе «Access», представила свои методические рекомендации на тему «Развитие уверенности в себе на занятиях», а Адриана Сео представила свой мастер-класс на тему «Обучение, основанное на проектах».