Bugun, 5-may kuni Urganch davlat universitetida o'tkazilayotgan ushbu xalqaro ilmiy-amaliy anjumanni universitet O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor S.Xodjaniyazov va Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazovlar ochib berishdi. Anjumanning plenar yig‘ilishiga "Access" dasturi koordinatori F.Masharipova moderatorlik qildi.
Anjumanda Amerika elchixonasi xodimi Xarris Lipskomb Zoom platformasi orqali hamda viloyatlardan kelgan koordinatorlar so‘zga chiqib, konferensiya ishiga rivoj tiladilar.
Samarqand "Access" dasturida faoliyat olib borayotgan Adriyenne Seo xonim "Sinf xonasida o‘ziga bo‘lgan ishonchni rivojlantirish" mavzusida o‘zining metodik tavsiyalarini taqdimot qilgan bo'lsa, "Loyihaga asoslangan ta’lim" mavzusida Adriane Seo o'zining mahorat darsini olib bordi.
Mutaxassislar Greys Kudlak va Alberto Navarro-Medinalar sho'balarga bo'lingan holda ma'ruzalar qilishdi.

Today, on May 5, this international scientific-practical conference, which is being held at Urganch State University, was opened by S. Khodzhaniyazov, vice-rector for Academic Affairs of the university, and Z. Jumaniyazov, dean of the Faculty of Foreign Philology. The plenary session of the conference was moderated by F. Masharipova, coordinator of the "Access" program.
Harris Lipscomb, an employee of the American Embassy, spoke at the conference through the Zoom platform, as well as coordinators from the regions, wishing the conference progress.
Ms. Adrienne Seo, who works in the Samarkand "Access" program, presented her methodical recommendations on the topic "Developing self-confidence in the classroom", and Adriane Seo presented her master class on the topic "Project-Based Learning".