Xоджаева Гулшод Бахадировна 2021 йил январь ойидан Урганч давлат университети Хорижий филология факультети қошидаги 10.00.06 - Қиёсий адабиётшунослик, чоғиштирма тилшунослик ихтисослиги бўйича таянч докторантурага ўқишга қабул қилинган.
Хозирги кунда Xоджаева Гулшод Бахадировна Илмий раҳбари филология фанлари номзоди, профессор Жуманиязов Атабай Жуманиязович раҳбарлигида “Тил нормаси ва ўзбек тилига герман тилларидан кириб келган сўзларнинг лексикографик кодификацияси” мавзусида номзодлик илмий ишини 24 январда муваффақиятли ҳимоя килди.

Defense of dissertation
From January 2021, Khodjaeva Gulshod Bakhadirovna was admitted to study at the Faculty of Foreign Philology of the Urganch State University 10.00.06 - a basic doctoral course on the specialty of comparative literature, hybrid linguistics.
Currently, Khodjaeva Gulshod Bakhadirovna successfully defended her thesis on "Language norms and lexicographic codification of words that entered the Uzbek language from Germanic languages" under the supervision of Professor Jumaniyazov Atabay Jumaniyazovich, Candidate of Philological Sciences, on January 24.