Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakulteti tashabbusi bilan joriy yilning 19-20 may sanalariga moʻljallangan «Kimyo va oziq-ovqat texnologiyalari sohalarini barqaror rivojlantirish maqsadida zamonaviy ilmiy-texnologik va ta’lim hamkorligi» mavzusidagi anjumanda xorijdan va respublikamizdan kimyo va oziq-ovqat sohasining taniqli olimlari ishtirok etmoqda.
Ushbu nufuzli anjuman Oʻzbekiston, Qozogʻiston, Belarus Respublikasi va Rossiya davlatlarining 6 ta oliy taʼlim muassasasi: Urganch davlat universiteti, Berdaq nomidagi Qoraqalpog‘iston davlat universiteti, M.Avezov nomidagi Janubiy Qozog‘iston universiteti, Belarus oziq-ovqat va kimyoviy texnologiyalar davlat universiteti,  D.I. Mendeleev nomidagi Rossiya kimyo-texnologiya universiteti va Sankt-Peterburg davlat texnologiya instituti hamkorligida tashkil qilinmoqda. Germaniya Federativ Respublikasi Oldenburg universitetidan olimlar mehmon sifatida ishtirok etmoqda.
Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professori M.Jumaniyazov moderatorligida boʻlib oʻtayotgan konferensiyaning ochilish marosimida UrDU rektori B.Abdullayev kirish soʻzi bilan ishtirok etib, mehmonlarning tashrifidan mamnuniyatini izhor qildi va anjuman ishiga muvaffaqiyat tiladi.

At the conference "Modern scientific-technological and educational cooperation for the purpose of sustainable development of chemical and food technology industries" organized by the Faculty of Chemical Technologies of Urganch State University on May 19-20 of this year, well-known chemical and food scientists from abroad and from our country is participating.
This prestigious conference is being organized in cooperation with 6 higher education institutions of Uzbekistan, Kazakhstan, the Republic of Belarus, and Russia: Urganch State University, Karakalpakstan State University named after Berdak, South Kazakhstan University named after M.Avezov, Belarusian State University of Food and Chemical Technologies, D.I. Mendeleev Russian University of Chemical Technology and St. Petersburg State Institute of Technology. Scientists from the University of Oldenburg of the Federal Republic of Germany are participating as guests.
At the opening ceremony of the conference moderated by Professor M.Jumaniyazov of the Faculty of Chemical Technologies, Rector of UrSU B.Abdullayev expressed his satisfaction with the guests' visit and wished success to the work of the conference.