Urganch davlat universitetida Jahon sayyohlik tashkiloti (UNWTO) va Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (EBRD) O‘zbekiston Respublikasi Turizm va madaniyat vazirligi bilan hamkorligida 2023-yil 15-17-iyun kunlariga mo‘ljallangan “Barqaror rivojlanishdagi qonunchilik va barqaror iste’mol modellari hamda turistik mahallalar va mennonitlar turistik kompleksini rivojlantirish” mavzusidagi seminar boshlandi.
Bugun seminarning ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda UrDU rektori B.Abdullayev hamda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozovlar soʻzga chiqib, Xorazmda turizm sohasini yanada rivojlantirishga qaratilgan islohotlar, Urganch davlat universitetida bu borada amalga oshirilayotgan ishlar haqida atroflicha toʻxtaldilar.

В Ургенчском государственном университете, Всемирной туристской организации (ЮНВТО) и Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в сотрудничестве с Министерство туризма и культуры Республики Узбекистан, запланированное на 15-17 июня 2023 года.
Сегодня состоялась церемония открытия семинара. Ректор УрГУ Б.Абдуллаев и проректор по учебной работе С.Ходжаниезов подробно обсудили реформы, направленные на дальнейшее развитие сферы туризма в Хорезме и работу, проводимую в этом направлении в Ургенчском государственном университете.
В семинаре принимают участие представители туристских предприятий, работающих в сфере туризма Хорезмской области, научные сотрудники и студенты.