Urganch davlat universitetida “Yoshlar oyligi” munosabati bilan “Bilim va tafakkurimiz shu el uchun, shu yurt uchun” shiori ostida tadbirlar davom etmoqda.
Bugun, 16-iyun kuni universitetimizning “Zakovat” oʻyinlariga qiziqishi baland yoshlari hamda “Zakovat” intellektual klubi NNT Xorazm viloyat koordinatori, "Shuhrat" medali sohibi Azamat Matkarimov ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvni UrDU Birinchi prorektori Sanjarbek Davletov kirish soʻzi bilan boshlab berdi. Talabalarga o‘ziga xos motivatsiya bergan muloqotda Azamat Matkarimov 2021-yilda Buxoro viloyatida bo‘lib o‘tgan «Zakovat» Breyn-ring intellektual o‘yini respublika bosqichining hal qiluvchi super-finalida Xorazm viloyati jamoasining super-chempionga aylanganligi, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev shaxsan ishtirok etib, o‘yin yakuniga qadar kuzatib borganligi va kutilmaganda chempionlarning 3 nafariga “Kelajak bunyodkori”, 3 nafariga esa “Shuhrat” medalini g‘oliblar ko‘ksiga taqib qo‘yganliklari hamda jamoa a’zolarining har biriga avtomobil sovg‘a qilganligini hayajon va g‘urur bilan so‘zlab berdi. Bilim hamisha muvaffaqiyat va g‘alaba kaliti ekanligi, har bir sabr ortida, albatta, muvaffaqiyat borligiga ishonish muhimliga haqida talabalarga o‘z tavsiyalarini berdi.
Uchrashuvda Azamat Matkarimovga Urganch davlat universitetida “Zakovat”ni keng targ‘ib qilish va ommalashtirishda yaqindan ko‘magi uchun universitet rektorining Tashakkurnomasi topshirildi.
Shu o‘rinda aytish joizki, Urganch davlat universitetining “Gallaktikos” zakovat jamoasi 2021-2022 o‘quv yilida Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkazilgan “Talabalar ligasi”ning bahorgi mavsumida 1-o‘rin, 2022-2023 o‘quv yilining qishki mavsumida 2-o‘rin hamda umumiy yillik reyting o‘yinlari natijasiga ko‘ra respublikaning 500 dan ortiq jamoalar orasida 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi. Uchrashuv yakunida “Talabalar ligasi” turnir yili g‘oliblari bo‘lgan ushbu jamoa a’zolariga “Zakovat intellektual klubi” NNT tomonidan medal, Bookreader va diplomlar topshirildi.

Urganch State University is holding events under the slogan "Our knowledge and thinking are for this nation, for this country" in connection with "Youth Month".
Today, on June 16, a meeting was held with the participation of the youth of our university who are interested in "Zakovat" games and the Khorezm regional coordinator of the NGO "Zakovat" intellectual club, winner of the "Fame" medal Azamat Matkarimov.
The meeting was opened by Sanjarbek Davletov, First Vice-Rector of UrSU. Azamat Matkarimov, who gave a special motivation to the students, told about the fact that the team of the Khorezm region became the super-champion in the decisive super-final of the republican round of the brain-ring intellectual game "Zakovat" held in Bukhara region in 2021, President Shavkat Mirziyoyev personally participated and watched until the end of the game, and unexpectedly, 3 of the champions were awarded "Builder of the Future" and 3 of them awarded "Fame" medals and were worn on the chest of the winners, and each of the team members was given a car as a gift. He advised the students that knowledge is always the key to success and victory, and that it is important to believe that success is behind every patience.
At the meeting, Azamat Matkarimov was presented with a letter of thanks from the rector of the university for his close support in popularizing "Zakovat" at Urganch State University.
At this point, it is worth saying that the "Gallacticos" intellectual team of Urganch State University won the 1st place in the spring season of the "Student League" held among students of higher education institutions in the 2021-2022 academic year, 2022-2023 won the 2nd place in the winter season of the academic year and the 3rd place among more than 500 teams of the republic according to the results of the general annual rating games. At the end of the meeting, "Zakovat Intellectual Club" NGO awarded medals, Bookreaders and diplomas to the members of this team, who were the winners of the "Student League" tournament year.