Bugun, 20-iyun sanasida Urganch davlat universitetida "QS World University Rankings by Subject 2023" mavzusida QS reyting tashkilotining mintaqaviy konsultantlari Dara Bukhtoyarova va Nilly Castano tomonidan seminar-trening o'tkazildi.
Seminarda UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov, Xalqaro reytinglar bilan ishlash bo'yicha bo'lim boshlig'i S.Raximov va fakultetlarning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha dekan o'rinbosarlari ishtirok etdilar.
Seminarda fan sohalari reytinggi metodologiyasini tushuntirish boʻyicha maʼruzalar tinglandi. QS reyting tashkiloti bilan kelgusidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Trening davomida qatnashuvchilar o’zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Today, on June 20, Dara Bukhtoyarova and Nilly Castano, regional consultants of the QS rating organization, held a seminar-training on "QS World University Rankings by Subject 2023" at Urganch State University.
Vice-Rector for Research and Innovations of UrSU Z. Ibragimov, Head of Department for International Ratings S. Rakhimov and Deputy Deans for Research and Innovations of the faculties took part in the seminar.
Lectures on the methodology of the rating of scientific fields were heard at the seminar. Issues of future cooperation with the QS rating organization were discussed. During the training, the participants received answers to their questions.