Bugun universitetimiz talabalari o‘z bilimlari va iqtidorlari bilan o‘z tengdoshlari orasida o‘z o‘rniga ega bo‘lib, azm-u shijoatli, navqiron yigit-qizlarimiz o‘z sohalarida, jamoat ishlarida yutuqlarga munosib bo‘lishmoqda. Talabalarimizning turli jabhalarda faoliyat yuritib kelayotganligi va ularning ulkan natijalarga erishayotganligi, albatta, bizni quvontiradi.
Talabalarimiz o‘rtasida turli tanlovlar tashkil etish, sog‘lom turmush tarzini mustahkamlash, yoshlarimizni hayotga tayyorlash, uyushmagan yoshlar bilan ishlash dolzarb vazifa bo‘lib qolmoqda. Biz talabalarimizga nafaqat o‘z sohalari bo‘yicha nazariy va amaliy bilimlarni, balki mamlakatimiz hayotidagi demokratik jarayonlarda faol ishtirok etishiga, ularning siyosiy va ijtimoiy salohiyatini oshirishga alohida e’tibor qaratishimiz lozim.
Universitetimizning har bir talabasi O‘zbekistonning buyuk kelajagini barpo etishdek buyuk ishga o‘z hissasini qo‘shishi, shuningdek, yoshlarning orzu-intilishlari, ilg‘or g‘oya va tashabbuslarini ro‘yobga chiqarish maqsadida Muhtaram Prezidentimiz boshlagan xayrli ishlarini davom ettirib, uning ijrosini ta’minlab, yangi, yanada yuksak bosqichlarga olib chiqish zarurdir.
Ishonchim komil, Sizlar zamonaviy bilim va taraqqiyot cho‘qqilarini egallab, o‘z amaliy ishlaringiz, g‘ayrat-shijoatingiz bilan jonajon Vatanimizga munosib, sadoqatli farzandlar bo‘lasiz. Yana bir bor Siz, aziz talabalarni "Yoshlar kuni" bilan qutlab, barchangizga sihat-salomatlik, hayotingizda yangi yutuq va omadlar tilayman.

Сегодня студенты нашего университета благодаря своим знаниям и талантам занимают достойное место среди своих сверстников, а наши целеустремленные и новаторские юноши и девушки заслуживают успеха в своих областях и общественных делах. Нас, безусловно, радует тот факт, что наши студенты работают в самых разных областях и добиваются высоких результатов.
Актуальной задачей остается организация различных конкурсов среди наших студентов, укрепление здорового образа жизни, подготовка нашей молодежи к жизни, работа с неорганизованной молодежью. Мы должны уделять особое внимание нашим студентам не только теоретическим и практическим знаниям в своих областях, но и активному участию в демократических процессах в жизни нашей страны, повышению их политического и социального потенциала.
Для того, чтобы каждый студент нашего университета внес свой вклад в большое дело построения великого будущего Узбекистана, а также воплотил в жизнь мечты, стремления, прогрессивные идеи и инициативы молодежи, мы продолжаем дело, начатое нашим уважаемым Президентом и обеспечить его выполнение. «Тысячи, необходимо достичь новых, более высоких уровней.
Уверен, что вы достигнете вершин современных знаний и развития, и своим практическим трудом и энтузиазмом станете достойными и верными детьми нашей любимой Родины. Еще раз поздравляю вас, дорогие студенты, с Днем молодежи и желаю всем крепкого здоровья, новых свершений и удачи в жизни.
Молодежь Узбекистана, еще раз от всей души поздравляю вас с 30 июня – Днем молодежи, желаю всем крепкого здоровья, счастья и удачи.