Fraktal fazolar va dinamik sistemalar boʻyicha chuqurlashtirilgan taʼlim institutining oʻquv mashgʻulotlari boʻlib oʻtmoqda
Ayni paytda Urganch davlat universitetida Fraktal fazolar va dinamik sistemalar boʻyicha chuqurlashtirilgan taʼlim institutining oʻquv mashgʻulotlari boʻlib oʻtmoqda.
Ilk maʼruzani Kaliforniya universiteti professori Mario Bonk “Branched coverings and Thurston maps (Tarmoqli qoplamalar va Thurston xaritalari)” mavzusidagi nazariyalar bilan boshlab berdi.
Ilmiy ish qilishga yoʻnaltirilgan, chuqurlashtirilgan ushbu maʼruzalarda AQSHning turli universitetlaridan 20 nafar, Xitoydan 11 nafar, Oʻzbekistondan 10 nafar PHD va magistr talabalar, shuningdek, Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari ishtirok etmoqda.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida Fraktal fazolar va dinamik sistemalar boʻyicha chuqurlashtirilgan taʼlim instituti oʻz ishini boshladi

В настоящее время в Ургенчском государственном университете проходят учебные занятия Института повышения квалификации по фрактальным пространствам и динамическим системам.
Первую лекцию открыл профессор Калифорнийского университета Марио Бонк с темой "Разветвленные покрытия и карты Терстона".
В углубленных лекциях принимают участие 20 аспирантов и магистрантов из различных университетов США, 11 из Китая, 10 из Узбекистана, а также преподаватели и студенты физико-математического факультета Ургенчского государственного университета.