Dastlab O'zbek filologiyasi fakulteti dekani, prof. D.G'ayipov talabalarga olimning hayoti va ilmiy faoliyati, ikki mamlakat o'rtasidagi taʼlim sohasidagi hamkorlik aloqalari haqida maʼlumotlarni taqdim etdi.
Mehmon professor Abdurahmon Guzel o'zining O'zbekiston xalqiga, xususan, Xorazm eli va Urganch davlat universiteti jamoasiga cheksiz hurmatini izhor qilib, ushbu tashrifdan mamnun ekanligini bildirdi.
Eslatib o'tamiz, professor Abdurahmon Guzelning fakultet talabalari uchun ma'ruza mashg'ulotlari davom etadi.

13 сентября текущего года руководитель Центра имени Алишера Навои Башкентского университета Турецкой Республики, доктор филологических наук, профессор Абдурахман Гузел посетила Ургенчский государственный университет и начала мастер-классы для студентов факультета Узбекской филологии.
Первоначально декан факультета Узбекской филологии проф. Д.Гайипов представил студентам информацию о жизни и научной деятельности ученого, образовательном сотрудничестве между двумя странами.
Приглашенный профессор Абдурахмон Гузел выразил большое уважение народу Узбекистана, в частности, коллективу Хорезмского и Ургенчского государственного университета, и выразил удовлетворение данным визитом.