Urganch davlat universitetida taʼlim jarayonlarini yanada sifatli tashkil etish maqsadida jahonning koʻplab nufuzli oliy taʼlim muassasalari bilan samarali hamkorlik oʻrnatilgan boʻlib, dars jarayonlariga xorijning salohiyatli professorlari jalb etilmoqda.
Xususan, joriy yilning 4-sentabr sanasidan boshlab Turkiya Respublikasining Ege davlat universiteti professori Nilay Dereobali Pedagogika fakulteti Boshlangʻich ta'lim yoʻnalishi 4-kurs talabalariga maʻruza va amaliy mashgʻulotlarni olib bormoqda.
Talabalar uchun oʻz yoʻnalishlari boʻyicha zamonaviy taʻlim texnologiyalari, xorijning boshlangʻich taʻlim tizimi va metodikasi, ilgʻor xorijiy tajribalar yuzasidan jonli darslar tashkil qilinmoqda.

Urganch State University has established effective cooperation with many prestigious higher education institutions of the world in order to organize educational processes more qualitatively, and potential professors from abroad are involved in teaching processes.
In particular, since September 4 of this year, Professor Nilay Dereobali of the Ege State University of the Republic of Turkey has been conducting lectures and practical training for the 4th year students of the Faculty of Pedagogy.
Live classes are being organized for students on modern educational technologies, primary education system and methodology of foreign countries, advanced foreign experiences.
Professor Nilay Dereobali's lectures will continue until September 29, all interested students can participate in the lectures.