Bugungi kunda surdotarjimonlik faoliyati keng tarqalayotgan sohalardan biridir. Ushbu faoliyatga universitetimiz talabalari ham katta qiziqish bildirishmoqda.
Jumladan, Urganch shahar "Ishga marhamat" monomarkazidagi surdotarjimonlik o'quv kurslarida Urganch davlat universitetining bir guruh talabalari va xodimlari ta'lim oldilar hamda qisqa muddatda surdo-pedagog sertifikatlarini qo'lga kiritdilar.
Endilikda bu talabalarimiz nogironligi bor tengqurlariga darslarni puxta o'rganishlarida yaqinda ko'mak berishiga aminmiz.

Today, the activity of sign language interpretation is one of the areas that are spreading widely. Students of our university are also very interested in this activity.
In particular, a group of students and employees of Urganch State University received training in sign language interpreting courses at the "Ishga Merhamat" monocenter in Urganch city, and in a short period of time, they received certificates of sign language pedagogy.
Now we are sure that these students will soon help their peers with disabilities to study the lessons thoroughly.