Joriy yil 28-sentabr kuni “Rektor kubogi” sport musobaqalarining  “1-oktabr – Ustoz va murabbiylar kuni” munosabati bilan sportning mini-futbol turi boʻyicha universitet pedagog xodimlari oʻrtasida oʻtkazilib kelinayotgan “Universitet birinchiligi” musobaqasining Final oʻyini boʻlib oʻtdi.
Unda 3-oʻrin uchun maydonda Rektorat va Texnika fakulteti, finalda esa RTTM va Ijtimoiy -iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi g’oliblik uchun o’zaro bellashdilar.
Natijalarga ko'ra:
1-o'rin - Ijtimoiy -iqtisodiy fanlar fakulteti jamoasi;
2-o'rin - RTTM jamoasi;
3-o'rin - Rektorat jamoasi.
Musobaqa gʻoliblari Kasaba uyushma qoʻmitasining qimmatbaho sovgʻalari, medal va diplomlar bilan taqdirlandilar.

28 сентября с.г. состоялся финальный матч соревнований "Чемпионат университета" среди педагогических работников университета по виду спорта мини-футбол, приуроченный к "1 октября - Дню учителей и наставников" спартакиады "Кубок ректора".
За 3-е место боролись команда ректората и технологического факультета, а в финале за победу боролись команда Центр цифровых образовательных технологий и социально-экономического факультета.
По результатам:
1-е место - команда факультета Социально-экономических наук;
2 место - команда Центр цифровых образовательных технологий;
3-е место - команда ректората.
Победители соревнований были награждены ценными подарками, медалями и дипломами профсоюзного комитета.