2023/2024 o'quv yilining bahorgi semestri davomida Germaniya, Fransiya, Italiya, Slovakiya, Sloveniya va Belorus davlatlarining nufuzli hamkor oliy ta'lim muassasalari bilan tuzilgan shartnomalar va xalqaro loyihalar doirasida Urganch davlat universitetining 16 nafar talabasi tahsil olayotgani haqida xabar bergan edik.
Bugun, 7-oktabr kuni Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektor G‘.O‘razboyev va Xalqaro aloqalari bo'limi xodimlari ushbu talabalar bilan onlayn uchrashuv o‘tkazdilar.
Onlayn muloqotdan ko‘zlangan maqsad –talabalar bilan doimiy muloqotni davom ettirish, ular duch kelayotgan muammolarini o‘rganish va hal qilishga ko‘maklashish, shuningdek, kelajakdagi rejalarini bilish, xorijda ta’lim olayotgan mutaxassisliklari bo‘yicha mamlakatimizni yanada rivojlantirish yuzasidan takliflarini o‘rganishni ko‘zda tutadi.
Shuningdek, uchrashuvda Urganch davlat universitetini xalqaro miqyosda nufuzi va jozibadorligini oshirish, ta’lim sohasidagi o‘zgarishlar va talabalarga yaratilgan imkoniyatlar haqida so‘z yuritildi.

We reported that during the spring semester of the 2023/2024 academic year, 16 students of Urganch State University are studying within the framework of agreements and international projects with prestigious partner higher education institutions of Germany, France, Italy, Slovakia, Slovenia and Belarus.
Today, on October 7, the vice-rector for international cooperation G. Orazboyev, and the staff of the International Relations Department held an online meeting with these students.
The purpose of online communication is to continue constant communication with students, to help them learn and solve their problems, as well as to learn about their future plans, to learn their suggestions for the further development of our country in the fields of specialization they are studying abroad.
Also, at the meeting, they talked about increasing the prestige and attractiveness of Urganch State University at the international level, changes in the field of education and opportunities created for students.