Germaniyaning Myunster universiteti professorlari UrDU talabalariga dars mashgʼulotlari olib borishmoqda
Joriy 10-oktabr kuni Urganch davlat universiteti rahbariyati Germaniyaning Myunster universiteti professori Suzanne Gyunter xonim va Zigen universiteti professori janob  Karl Koxlar bilan uchrashdi.  Uchrashuvda UrDU Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektori G‘.O‘razboyev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi E.Yo‘ldoshevlar qatnashdi.
Rasmiy muloqot doirasida har ikkala universitetlar, jumladan, Myunster universiteti bilan yoʻlga qo‘yilgan hamkorlik shartnomasi doirasini kengaytirish, germaniyalik magistrlarni bizning universitetda amaliyot o‘tashlarini taʼminlash, professor-o‘qituvchilarimizning Myunster universitetida bir oylik va undan ham ko‘proq muddatda malaka oshirish hamda stajirovka o‘tash uchun xizmat safariga yo‘naltirish, mazkur universitet bilan professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish hamda Zigen universiteti bilan iqtisodiyot sohasida hamkorlik o‘rnatish kabi masalalari muhokama olindi. Shuningdek, mazkur universitet bilan  Erasmus+ doirasida tuzilgan shartnoma bo‘yicha qilinayotgan ishlar samarasi ham koʻrib chiqildi.
Aytish joizki, Myunster universiteti professori Suzanne Gyunter xonim va Zigen universiteti professori janob Karl Koxlar shu yilning 6-oktabr sanasidan boshlab, talabalarga maʼruza va seminar, professor-o‘qituvchilar uchun master klasslar o‘tkazib kelmoqdalar.

On October 10, the management of Urgench State University met with Mrs. Suzanne Guenther, professor of the University of Münster, Germany, and Mr. Karl Kochlar, professor of the University of Siegen. The meeting was attended by G. Orazboyev, vice-rector for international cooperation of UrSU, Z. Jumaniyazov, dean of the Faculty of Foreign Philology, and E. Yoldashevlar, head of the International Relations Department.
As part of the official communication, we will expand the scope of the cooperation agreement with both universities, including the University of Münster, provide German masters with internships at our university, improve the skills of our professors at the University of Münster for one month or more, and issues such as sending on a business trip for an internship, establishing an exchange of professors and teachers with this university, and establishing cooperation with Ziegen University in the field of economy were discussed. Also, the results of the work being done under the Erasmus+ contract with this university were reviewed.
It is worth mentioning that since October 6 of this year, Professor Suzanne Guenther of the University of Münster and Mr. Karl Kochlar of the University of Siegen have been holding lectures and seminars for students and master classes for professors and teachers.
For information, the German University of Münster is among the top 300 universities in the world ranking.