2023-yil 12-13-oktabr kunlari Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan Jahon bankining “O‘zbekiston milliy innovatsion tizimini modernizatsiya qilish” (MUNIS) loyihasining moliyaviy ko‘magida “Texnologiyalarni tijoratlashtirish va startap loyihalarni amalga oshirish” mavzusida oʻquv seminar oʻtkazilmoqda.
Jahon banki maslahatchisi, texnologiyalarni tijoratlashtirish va biznesni boshlash bo‘yicha 20 yildan ortiq tajribaga ega xalqaro ekspert Sergey Makarov tomonidan olib borilayotgan treningda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati boshqarmasi vakillari, UrDU, UrDPI, TATU UF, TTA UF va Xorazm Maʼmun akademiyasidan yosh olimlar, doktorantlar, innovatsion faoliyat bilan shug'ullanuvchi magistr va talabalar ishtirok etishmoqda.

On October 12-13, 2023, at Urganch State University, under the initiative of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, with the financial support of the World Bank's "Modernizing Uzbekistan National Innovation System" (MUNIS) project, "Technology Commercialization and implementation of start-up projects" training seminar is being held.
World Bank consultant, international expert with more than 20 years of experience in technology commercialization and business start-up Sergey Makarov, representatives of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations Khorezm Regional Department, Young scientists, doctoral students, masters and students from UrSU, UrSPI, TUIT UB, TMA UB and Khorezm Mamun Academy, who are engaged in innovative activities participated in the training, are participating.