Urganch davlat universitetining maktablar bilan hamkorligi doirasida joriy yil 27-oktabr kuni universitet rahbariyati va boshlangʻich tashkilot yetakchilari tomonidan Urganch shahrida joylashgan Alohida ta'lim ehtiyojlari bo'lgan kar bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 96-sonli maktab-internat hamda 32-son maxsus maktab-internat oʻquvchilari oʻrtasida sportning Stol tennis hamda Mini-futbol turlari boʻyicha musobaqa tashkil etildi.
Har ikkala maktab oʻquvchilari tomonidan katta qiziqish bilan qarshi olingan bahslarda gʻolib jamoalar Urganch davlat universiteti tomonidan esdalik sovgʻalar bilan munosib taqdirlandi.

A competition was organized in table tennis and mini-football as part of the cooperation of Urganch State University with schools, on October 27 of this year, the university management and the leaders of the primary organization, students of the specialized boarding school No. 96 and special boarding school No. 32 for deaf children with special educational needs located in the city of Urganch.
The winners of the cooperation, which were received with great interest by the students of both schools, were duly awarded with souvenirs by Urganch State University.