Joriy yil 15-oktabrdan 13-noyabrga qadar Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlar fakultetida Turkiyaning Ege universitetidan professor Dr. Figen Zihnioğlu, professor.Dr. Nursel Selçuki Acar va Doç.Dr. Evren Koban Baştanlar, shuningdek, professor.Dr. Emir Haliki esa Fizika-matematika fakulteti talabalariga maʼruza mashgʼulotlarini olib bormoqdalar.
Bugun, 6-noyabr kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev bilan hamkorlarimizning uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Unda professorlar taʼlim jarayonlaridagi taassurotlari, talabalarning mashgʼulotlarga qiziqishlari, universitetdagi sharoitlardan mamnun ekanliklari haqida fikr bildirdilar. Muloqot davomida ikkala universitet o'rtasida hamkorlik aloqalarni yanada kengaytirish, biologiya, kimyo yo'nalishlarida ilmiy hamkorlik olib borish bo'yicha so'z bordi.

This year, from October 15 to November 13, at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences, Professor Dr. Figen Zihnioğlu from Turkey's Ege University, Professor Dr. Nursel Selchuki Acar and Assoc.Dr. Evren Koban Baştanlar, also a professor.Dr. Emir Haliki conducts lectures for students of the Faculty of Physics and Mathematics.
Today, on November 6, a meeting of our partners was held with UrSU Rector Bahrom Abdullayev. In it, professors expressed their impressions of the educational process, students' interest in classes, and their satisfaction with the conditions at the university. During the conversation, there was talk of further expansion of cooperation between the two universities, and scientific cooperation in the fields of biology and chemistry.