2023-yilning 6-11 noyabr kunlari Erasmus+ dasturi asosida Gretsiyaning Aegean universiteti professori Dimitrios Konstantinidis Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti professor-o'qituvchilari va talabalariga maʼruza va seminar mashg‘ulotlari, master-klass darslarini olib borish maqsadida universitetimizda boʼlib turibdi.
Bugun, 10-noyabr kuni V.I.Romanovskiy nomidagi Matematika institutining Xorazm bo’linmasi ilmiy seminarida professor Dimitrios Konstantinidis “Uniform asymptotic estimates in a time-dep endent risk mo del with general investment returns and multivariate regularly varying claims” mavzusida ma’ruza qildi.
Seminarda UrDU Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev, Fizika-matematika fakulteti professor-o'qituvchilari V.I.Romanovskiy nomidagi Matematika institutining Xorazm bo’linmasi ilmiy xodimlari ishtirok etdi.

6-11 ноября 2023 года профессор Димитриос Константинидис Эгейского университета Греции посещает наш университет для чтения лекций, семинаров и мастер-классов профессорам и студентам Физико-математического факультета Ургенчского государственного университета на базе Программы Эраcмус+.
Сегодня, 10 ноября, на научном семинаре Хорезмского отделения Института математики имени В.И. Романовский профессор Димитриос Константинидис прочитал лекцию на тему "Uniform asymptotic estimates in a time-dep endent risk model with general investment returns and multivariate regularly varying claims".
В семинаре приняли участие проректор по международному сотрудничеству УрГУ Г.Уразбоев, профессора и преподаватели Физико-математического факультета, научные сотрудники Хорезмского отделения Математического института им. В.И. Романовского.