Bugun, 16- noyabr kuni Urganch davlat universiteti Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti ta'lim-tarbiya maslahatchisi K. lbodullayev universitetimizning bir guruh talabalari bilan Xalqaro bag'rikenglik kuni munosabati bilan Viloyat nogironligi bo‘lgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazida bo'lishdi.
Ma'naviy va ma'rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari nevropatolog A. Abdullayev talabalarni markaz faoliyati va sharoitlari bilan yaqindan tanishtirdi. O‘z navbatida, talabalar markazda davolanuvchi bolalarga mehr va sovg‘a-salomlar ulashib xursand qilishdi.
Uchrashuv yakunida salomatlik sohasidagi beminnat xizmatlari uchun markaz ma'naviy va ma'rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, nevropatolog A.Abdullayevga UrDU rektorining Tashakkurnomasi topshirildi.

Сегодня, 16 ноября, советчик по образованию факультета естественных и сельскохозяйственных наук Ургенчского государственного университета К. Ибодуллаев вместе с группой студентов нашего университета посетил Региональный центр реабилитации и протезирования лиц с ограниченными возможностями по случаю Международного дня толерантности.
Заместитель директора по духовно-просветительским делам невропатолог А. Абдуллаев ознакомил студентов с деятельностью и условиями центра. В свою очередь, студенты порадовали детей, находящихся на лечении в центре, поделившись своей любовью и подарками.
В завершение встречи врач-невропатолог А.Абдуллаев, заместитель директора центра по духовно-просветительским делам, получил благодарственное письмо от ректора УрГУ за отличные заслуги в области здравоохранения.