Joriy yilning 26-dekabr sanasida Urganch davlat universiteti kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan professor-o'qituvchilari va ishchi-xodimlari ishtirokida Yangi yil bayrami munosabati bilan sport musobaqalari bo'lib o'tdi. UrDU O'zbek filologiyasi fakultetining bir qator professor-o'qituvchilari ham sportning shaxmat, shashka, stol tennis turlari bo'yicha faol qatnashib, faxrli o'rinlarni qo'lga kiritdilar. Jumladan, Rus tili va adabiyoti kafedrasi o`qituvchisa Maxmudov Umid Reimbayevich stol tennisi yo`nalishi bo`yicha 1-o`rinni qo`lga kiritdi. Rus tili va adabiyoti kafedrasi o`qituvchisa Maxmudov Umid Reimbayevich kasaba uyushmasi tomonidan tashkil qitingan musoboqalarda stol tennisi yo`nalishi bo`yicha ikkinchi marotaba g`oliblikni qo`lga kiritdi.
Musobaqa g'oliblari UrDU Kasaba uyushma qo'mitasi tomonidan qimmatbaho sovga'lar bilan taqdirlandi. . Urganch davlat universiteti tomonidan o`tkazilib kelayotgan turli tadbir va musobaqalarda O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi professor-o`qituvchilari faol qatnashib faxrli o`rinlarni egallab kelmoqda.

В связи с праздником были организованы спортивные соревнования
26 декабря текущего года в связи с новогодним праздником профкомом Ургенчского государственного университета были проведены спортивные соревнования с участием профессоров, преподавателей и сотрудников. Ряд профессоров и преподавателей факультета узбекской филологии УрГУ активно участвовали в спортивных играх по шахматам, шашкам, настольному теннису и заняли почетные места. В частности, преподаватель кафедры русского языка и литературы Махмудов Умид Реймбаевич занял 1 место по настольному теннису. Преподаватель кафедры русского языка и литературы Махмудов Умид Реймбаевич во второй раз выиграл соревнования по настольному теннису на соревнованиях, организованных профсоюзом.
Победители конкурса были награждены ценными подарками от профкома УрГУ. Профессора и преподаватели кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии активно участвуют и занимают почетные места в различных мероприятиях и конкурсах, проводимых Ургенчским государственным университетом.