Bugun, 7-fevral kuni “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash” yilida amalga oshirish bo‘yicha davlat dasturi va uni tasdiqlash to‘g‘risidagi Farmon loyihasi va uning mazmun-mohiyati yuzasidan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev, “Tarix” kafedrasi dotsenti D.Atayeva hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi bo’lim boshlig’i M.Rahmonovlar ishtirok etib, talaba-yoshlarga farmon loyihasi mazmun-mohiyatini keng jamoatchilikka yetkazish yuzasidan maʼruza qildilar.
Loyihada oliy taʼlimga qamrab olish darajasini kengaytirish, oliy maʼlumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirish, oliy taʼlim muassasalarida oʻquv-uslubiy qoʻllanmalarni qayta ko’rib chiqish, oʻquv dasturlarini jahonning nufuzli universitetlari namunasi asosida takomillashtirish kabi qator vazifalar xususida talabalarga batafsil maʼlumotlar berildi.

Today, on February 7, a meeting was held regarding the state program for the implementation of the "Uzbekistan - 2030" strategy in the year "Supporting youth and business" and the draft Decree on its approval and its content.
First vice-rector of UrSU D.Ibadullayev, associate professor of "History" department D.Atayeva and department head of Khorezm region regional administration of Ministry of Higher Education, Science and Innovations M.Rahmonov took part in it and explained to students and young people the essence of the draft decree. They gave a report on the delivery to the general public.
In the project, students were given detailed information about a number of tasks, such as expanding the level of inclusion in higher education, improving the quality of training of highly educated specialists, revising educational and methodological manuals in higher education institutions, improving educational programs based on the example of prestigious universities of the world.