Buxoro davlat universitetining rahbariyati, professor-o'qituvchilari, iqtidorli talabalaridan iborat jamoa Urganch davlat universiteti 5-oʻquv binosi sharoitlari bilan tanishdilar.
Mazkur oʻquv binosi joriy oʻquv yilining sentabr oyida foydalanishga topshirilgan boʻlib, zamonaviy tipda jihozlangan. Ushbu binoda Fizika-matematika hamda Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetlari talabalari tahsil oladi. Mehmonlar dastlab universitet talabalariga yanada qulaylik yaratish maqsadida yangi joriy etilgan tizim yaʼni Akademik mobillikni muvofiqlash va talabalar bilan ishlash bo'limi: Registratsion ofis faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Boʼlimning funksiyalari mehmonlarimiz eʼtiborini tortdi va ish jarayonini kuzatishdi.
Shuningdek, binoda joylashgan oʼquv laboratoriyalari, dars xonalari, maʼruza mashgʼulotlarini borib koʻrdilar. Professor-oʻqituvchilar va talabalar bilan suhbatda boʻldilar.

The team consisting of management, professors and talented students of Bukhara State University got acquainted with the conditions of the 5th educational building of Urgench State University.
This educational building was commissioned in September of the current academic year and is equipped in a modern style. Students of the Faculties of Physics and Mathematics also Natural and Agricultural Sciences study in this building. First, the guests got acquainted with the activities of the newly introduced system, i.e. Academic mobility coordination and work with students department: Registration office, in order to make it more convenient for the students of the university. The functions of the department attracted the attention of our guests and they watched the work process.
They also visited educational laboratories, classrooms, and lectures located in the building. They had a conversation with professors and students.