Buxoro davlat universitetining rahbariyati, professor-o'qituvchilari, iqtidorli talabalaridan iborat jamoa Urganch davlat universiteti 5-oʻquv binosi sharoitlari bilan tanishdilar.
Mazkur oʻquv binosi joriy oʻquv yilining sentabr oyida foydalanishga topshirilgan boʻlib, zamonaviy tipda jihozlangan. Ushbu binoda Fizika-matematika hamda Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetlari talabalari tahsil oladi. Mehmonlar dastlab universitet talabalariga yanada qulaylik yaratish maqsadida yangi joriy etilgan tizim yaʼni Akademik mobillikni muvofiqlash va talabalar bilan ishlash bo'limi: Registratsion ofis faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Boʼlimning funksiyalari mehmonlarimiz eʼtiborini tortdi va ish jarayonini kuzatishdi.
Shuningdek, binoda joylashgan oʼquv laboratoriyalari, dars xonalari, maʼruza mashgʼulotlarini borib koʻrdilar. Professor-oʻqituvchilar va talabalar bilan suhbatda boʻldilar.

Команда, состоящая из руководства, профессоров и талантливых студентов Бухарского государственного университета, ознакомилась с условиями 5-го учебного корпуса Ургенчского государственного университета.
Этот учебный корпус введен в использование в сентябре текущего учебного года и оборудован в современном стиле. В этом корпусе учатся студенты факультетов физико-математического, естественных и сельскохозяйственных наук. В первую очередь гости ознакомились с деятельностью вновь внедренной системы – отдела координации академической мобильности и работы со студентами «Регистрация», с целью сделать ее более удобной для студентов вуза. Функции отдела привлекали внимание наших гостей и они наблюдали за процессом работы.
Они также посетили расположенные в здании учебные лаборатории, аудитории и лекционные обучения. Они побеседовали с профессорами и студентами.