Bugun Belarus milliy texnika universiteti rektori, texnika fanlari doktori, professor Xaritonchik Sergey Vasilevich boshchiligida delegatsiya aʼzolari Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi.  Dastlab u yerda fakultetning ilmiy-innovatsion sohadagi yutuqlari aks ettirilgan ko‘rgazma bilan tanishishdi. Olimlarning ilmiy-innovatsion ishlanmalari ahamiyati va ishlab chiqarishdagi oʻrniga alohida eʼtibor qaratishdi. Ko‘rgazmada fakultet olimlari tomonidan yaratilgan 33 turdagi ilmiy ishlanma va ixtirolar o‘rin olgan.
Shundan soʼng, fakultetning oʼquv, ilmiy laboratoriyalarining jihozlanishi bilan yaqindan tanishdilar va dars jarayonlarini kuzatdilar. Fakultetdagi talabalar uchun yaratilgan sharoitlar mehmonlar tomonidan yuqori baholandi.
Delegatsiya aʼzolari Xorazm innovatsion texnoparkida ham boʼlishdi. Aytish joizki, ushbu texnopark Kimyoviy texnologiyalar fakulteti qoshida joylashgan va u yerda bugungi kunda 20 turdagi mahsulot Urganch davlat universiteti brendi ostida ishlab chiqarilmoqda va bozorlarimiz rastalaridan joy olmoqda. Qolaversa, bir guruh talaba-yoshlar bugun mazkur texnoparkda ish bilan taʻminlangan. Mehmonlar texnopark faoliyati bilan ham yaqindan tanishdilar. Ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni koʻrish, xatto ayrimlarini taʼtib koʻrish imkoniga ega boʼldilar.
Shu bilan Belarus milliy texnika universiteti rektori Xaritonchik Sergey Vasilevich boshchiligidagi delegatsiyaning universitetimizga tashrifi yakunlandi.

Today, the members of the delegation, led by the Rector of the National Technical University of Belarus, Doctor of Technical Sciences, Professor Kharitonchik Sergey Vasilevich, visited the Faculty of Chemical Technologies. First, they got acquainted with the exhibition where the achievements of the faculty in the scientific and innovative field were reflected. They paid special attention to the importance of scientific and innovative developments of scientists and their place in production. The exhibition featured 33 types of scientific developments and inventions created by faculty scientists.
After that, they got acquainted with the equipment of the educational and scientific laboratories of the faculty and observed the lesson processes. The conditions created for students at the faculty were highly appreciated by the guests.
The members of the delegation also visited Khorezm innovative technology park. It is worth mentioning that this technological park is located under the Faculty of Chemical Technologies, and today 20 types of products are produced there under the brand name of Urganch State University and are placed on the shelves of our markets. In addition, a group of students and young people are employed in this technology park today. The guests got acquainted with the activities of the technological park. They had the opportunity to see the manufactured products and even taste some of them.
This concluded the visit of the delegation to our university headed by the Rector of the Belarusian National Technical University Kharitonchik Sergey Vasilevich.