Kimyoviy texnologiyalar fakultetida 8 mart - Xalqaro xotin-qizlar kuni munasabati bilan “Balli, qizlar!” tadbiri tashkil etildi. Tadbirda talaba qizlar tomonidan goʼzal bahor tarovatini madh etuvchi sheʼr va qoʼshiqlar, jozibali raqslar ijro etildi. Talaba qizlarning chevarligi, pazandaligi, orastaligi va bilimlari namoyish etildi.
Bayramona ruhda oʼtgan ushbu tadbirlarda fakultetning faol, bilimdon va isteʼdodli xotin-qizlari oʼzaro kuch sinashdilar. Juda qiziqarli oʼtgan bu bellashuv barchaga yaxshi kayfiyat ulashdi.
Bayram tadbiri yakunida bir qator nominatsiyalar boʼyicha gʼolib deb topilgan ishtirokchilar Urganch davlat universiteti Kasaba uyushmasi qoʼmitasi hamda Kimyoviy texnologiya fakulteti rahbariyati tomonidan estalik sovgʼalar bilan taqdirlandi.

On the occasion of March 8 - International Women's Day, "Balli qizlar" at the Faculty of Chemical Technologies. event was organized. At the event, female students performed poems and songs praising the beautiful spring freshness, and attractive dances. The skill, cooking, intelligence and knowledge of the student girls were demonstrated.
Active, knowledgeable and talented women of the faculty competed with each other in these festive events. This competition was very interesting and everyone was in a good mood.
At the end of the festive event, the participants who were recognized as winners in a number of nominations were awarded souvenirs by the Committee of the Trade Union of Urganch State University and the management of the Faculty of Chemical Technology.