Kimyoviy texnologiyalar fakultetida 8 mart - Xalqaro xotin-qizlar kuni munasabati bilan “Balli, qizlar!” tadbiri tashkil etildi. Tadbirda talaba qizlar tomonidan goʼzal bahor tarovatini madh etuvchi sheʼr va qoʼshiqlar, jozibali raqslar ijro etildi. Talaba qizlarning chevarligi, pazandaligi, orastaligi va bilimlari namoyish etildi.
Bayramona ruhda oʼtgan ushbu tadbirlarda fakultetning faol, bilimdon va isteʼdodli xotin-qizlari oʼzaro kuch sinashdilar. Juda qiziqarli oʼtgan bu bellashuv barchaga yaxshi kayfiyat ulashdi.
Bayram tadbiri yakunida bir qator nominatsiyalar boʼyicha gʼolib deb topilgan ishtirokchilar Urganch davlat universiteti Kasaba uyushmasi qoʼmitasi hamda Kimyoviy texnologiya fakulteti rahbariyati tomonidan estalik sovgʼalar bilan taqdirlandi.

К 8 марта – Международному женскому дню на химико-технологическом факультете «Балли, девчонки!» мероприятие было организовано. На мероприятии студентки исполнили стихи и песни, воспевающие прекрасную весеннюю свежесть, и завораживающие танцы. Были продемонстрированы мастерство, кулинария, интеллект и знания студенток.
Активные, знающие и талантливые женщины факультета соревновались друг с другом в этих праздничных мероприятиях. Конкурс был очень интересным и у всех было хорошее настроение.
В завершение праздничного мероприятия участники, признанные победителями в ряде номинаций, были награждены памятными подарками от комитета профсоюза Ургенчского государственного университета и руководства химико-технологического факультета.