URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI JAMOASI TEATRDA
San’at odamlarni ezgulikka chorlaydi, yaxshilikka undaydi, eng go’zal his-tuyg’ularni in’om etadi. Teatr esa oddiy tomoshaxona emas, balki tarbiya, madaniyat, ma’naviyat va ma’rifat maskanidir.
Shu boisdan, Urganch davlat universiteti jamoasi teatrga tashrifni, madaniy hordiq olishni goʼzal anʼanaga aylantirgan. Xususan, universitet rahbariyati va o’qituvchi-professorlarining navbatdagi tashrifi 5-yanvar sanasida boʼldi.
Xorazm viloyati musiqali drama teatrida namoyish etilayotgan “Oramizdagi odamlar” spektakli tomoshabinlar olqishiga sazovor boʼlmoqda. Spektaklda Respublikamizning mahoratli aktyor va aktrisalari tomonidan jamiyatimizdagi insonlarning bir-biri bilan munosabatlari ko’rsatib berilgan.

Art invites people to goodness, motivates them to do good, bestows the most beautiful feelings. The theater is not an ordinary theater, but a place of education, culture, spirituality and enlightenment.
Therefore, the team of Urganch State University has made a visit to the theater and cultural entertainment a beautiful tradition. In particular, the next visit of the university management and teachers-professors took place on January 5.
The play "People Among Us" performed at the Musical Drama Theater of Khorezm Region is receiving applause from the audience. In the performance, the relations of people in our society with each other were shown by skilled actors and actresses of our Republic.