Urganch davlat universiteti Kengashining navbatdagi 4-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Har galgi an'anaga muvofiq, Kengash yigʻilishi avvalida yutuqlar e'tirof etildi. Xususan, Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.M.Qodirovaga PhD diplomi topshirildi.
Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan taqdirlangan filologiya fanlari doktori, prof.v.b. A.O‘razboyevga “Ma’naviyat fidoyisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.
Shundan soʻng, Kengash yigʼilishi kun tartibidan oʻrin olgan axborotlar, turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. OAK dotsenti ilmiy unvoni uchun ariza bergan talabgorlar saylovdan oʻtkazildi.

Состоялось 4-е очередное заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
По традиции достижения были отмечены в начале заседания Совета. В частности, старшему преподавателю кафедры узбекского языкознания Х.М. Кадыровой была присвоена ученая степень доктора философии.
Награжден Республиканским центром духовности и просветительства, доктор филологических наук, проф.в.б. А.Оразбоеву торжественно был вручен знак «Духовный подвижник».
После этого заседание Совета продолжило свою работу по информации и различным вопросам, включенным в повестку дня. Отобраны кандидаты, претендующие на ученое звание доцента ОАК.