Xalqaro hamkorlik aloqalari natijasida Urganch davlat universiteti hamda Turkistonliklar madaniyati va ijtimoiy yordam jamiyati bilan hamkorlikda tashkil qilingan onlayn "O'zbek tili" kursining Zoom platformasi orqali navbatdagi dars mashg'uloti bo'lib o'tdi.
Darsni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi PhD Shahnoza Alimova olib bordi. Dars davomida "O'zbekona" dasturi bo'yicha o'zbek tili A1daraja dars mashg'ulotlari yakuniga yetkazildi. Kelasi haftadan imtihon jarayonlari bo'lib o'tishi e'lon qilindi.
Eslatib o'tamiz, "O'zbek tili" kursi darslari shanba-yakshanba kunlari Turkiya vaqti bilan soat 19:00 dan 20:30 gacha tashkil qilinadi.

As a result of international cooperation, the next lesson of the online "Uzbek language" course organized in cooperation with the Urganch State University and the Society of Culture and Social Assistance of Turkestans was held through the Zoom platform.
The lesson was conducted by Shahnoza Alimova, Ph.D., a teacher of the Department of Uzbek Linguistics, Faculty of Uzbek Philology, UrSU. During the lesson, the Uzbek language A1 level lessons were completed under the "Uzbekona" program. It has been announced that the examination process will be held from next week.
We remind you that the lessons of the Uzbek language course are held on Saturdays and Sundays from 19:00 to 20:30 Turkish time.