Urganch davlat universitetining Oʻzbek filologiyasi fakulteti professor-oʻqituvchilaridan iborat delegatsiyasi Ozarbayjon Respublikasi Milliy Ilmlar akademiyasi Adabiyot institutida “O‘zbek va ozarbayjon filologiyasining dolzarb masalalari” mavzusida tashkil etilgan xalqaro anjumanda ishtirok etmoqda. Ular orasida O'zbek tilshunosligi kafedrasi mudiri f.f.n., dots. A.I.Primov ham bor.
16-aprel kuni ushbu anjumanning sho'balar yig'ilishi bo'lib o'tdi. Unda delegatsiya aʼzolari maʼruzalari bilan qatnashdilar.
Anjuman yakunida Milliy Ilmlar akademiyasi Prezidenti, akademik Isa Habibbeyli hamkorlik uchun qatnashuvchilarga o'z minnatdorchiligini bildirdi.

Делегация преподавателей узбекской филологии Ургенчского государственного университета принимает участие в международной конференции на тему «Актуальные вопросы узбекской и азербайджанской филологии», организованной в Институте литературы Национальной академии наук Азербайджанской Республики. Среди них заведующий кафедрой узбекского языкознания к.ф.н., доц. Есть еще А.И.Примов.
16 апреля состоялось заседание отделений этой конференции. Члены делегации приняли в нем участие со своими докладами.
В завершение конференции президент Национальной академии наук, академик Иса Габиббейли выразил участникам благодарность за сотрудничество.