30-aprel kuni Birinchi Oʻzbekiston-Belarus professional taʼlim forumi ishtirokchilari Belarus davlat texnologiya universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida ushbu oliygohga tashrif buyurishdi.
O’zaro hamkorlik aloqalalarini kuchaytirishga xizmat qilishi moʻljallangan ushbu tashrif doirasida respublikamizning bir qator oliy taʼlim muassasalari hamda Belarus davlat texnologiya universiteti oʻrtasida hamkorlikning istiqboliga bagʻishlangan muhokamalar boʻlib oʻtdi.
Tashrif doirasida Belarus davlat texnologiya universiteti tomonidan Urganch davlat univeristeti rektori Baxrom Abdullayevga Belarus davlat texnologiya universiteti bilan hamkorlik va ta’limni rivojlantirishga qoʻshayotgan hissasi uchun Medali taqdim etildi.

On April 30, the participants of the First Uzbekistan-Belarus professional education forum visited this university in order to get acquainted with the activities of the Belarusian State University of Technology.
Within the framework of this visit, which is intended to strengthen the relations of mutual cooperation, discussions were held on the prospects of cooperation between a number of higher educational institutions of our republic and the Belarusian State University of Technology.
As part of the visit, the Belarusian State Technological University presented the Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev with a medal for his contribution to the development of education and cooperation with the Belarusian State Technological University.