30-aprel kuni Birinchi Oʻzbekiston-Belarus professional taʼlim forumi ishtirokchilari Belarus davlat texnologiya universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida ushbu oliygohga tashrif buyurishdi.
O’zaro hamkorlik aloqalalarini kuchaytirishga xizmat qilishi moʻljallangan ushbu tashrif doirasida respublikamizning bir qator oliy taʼlim muassasalari hamda Belarus davlat texnologiya universiteti oʻrtasida hamkorlikning istiqboliga bagʻishlangan muhokamalar boʻlib oʻtdi.
Tashrif doirasida Belarus davlat texnologiya universiteti tomonidan Urganch davlat univeristeti rektori Baxrom Abdullayevga Belarus davlat texnologiya universiteti bilan hamkorlik va ta’limni rivojlantirishga qoʻshayotgan hissasi uchun Medali taqdim etildi.

30 апреля участники Первого узбекско-белорусского форума профессионального образования посетили этот вуз с целью ознакомления с деятельностью Белорусского государственного технологического университета.
В рамках данного визита, призванного укрепить отношения взаимного сотрудничества, состоялись обсуждения перспектив сотрудничества между рядом высших учебных заведений нашей республики и Белорусским государственным технологическим университетом.
В рамках визита Белорусский государственный технологический университет вручил ректору Ургенчского государственного университета Бахрому Абдуллаеву медаль за вклад в развитие образования и сотрудничество с Белорусским государственным технологическим университетом.