Urganch davlat universitetida xotira turniri qizg'in davom etmoqda
Ayni paytda viloyatimizdagi umumta'lim maktabi o'quvchilari uchun matematika fanidan an'anaviy o'tkazilib kelinayotgan xotira turniri bo'lib o'tmoqda.
Ertalab olimpiada ishtirokchilari kutib olinib, o‘quvchilarga olimpiadaning o‘tkazilish tartib –qoidalari  bo'yicha tushuntirish ishlari olib borilib,  soat 10.00 da olimpiada masalalarini yechishga start berildi. Olimpiada viloyatdagi barcha umumta’lim maktablari o‘quvchilarining 5-10 sinf o'quvchilari o'rtasida o'tkazilmoqda.
Ayni damda, yosh matematikalar o'z bilimlarini sinovdan o'tkazmoqdalar. Aytish joizki, mazkur xotira turniri doirasida universitet talabalari o'rtasida ham ichki olimpiada tashkil etilib, unda universitetimiz talabalari katta qiziqish bilan ishtirok etmoqda.
Eslatib o'tamiz, turnir mobaynida universitet bo'ylab sayohat hamda g'oliblarni taqdirlash marosimi ham rejalashtirilgan.

В настоящий момент для учащихся общеобразовательной школы нашего региона проводится традиционный мемориальный турнир по математике.
Утром встретили участников олимпиады, ознакомили их с правилами и регламентом олимпиады, а в 10:00 приступили к решению олимпиадных задач. Олимпиада проводится среди учащихся 5-10 классов всех общеобразовательных областных школ.
В настоящее время молодые математики испытывают свои знания. Надо сказать, что в рамках этого юбилейного турнира была организована внутренняя олимпиада среди студентов университета, в которой с большим интересом приняли участие студенты нашего университета.
Напоминаем, что в ходе турнира также запланирована экскурсия по университету и церемония награждения победителей.