FAKULTET KENGASHINING NAVBATDAGI YIG'ILISHI O'ZBEK TILSHUNOSLIGI KAFEDRASI PROFESSOR-O'QITUVCHILARI E'TIROF ETILDI
Joriy yilning 30-aprel kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Kengashining 9-majlisi bo'lib o'tdi.
Kengash yig'ilishida respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, ular bo'yicha fakultet jamoasi oldida turgan vazifalar bo'yicha ma'lumot berildi. Shuningdek, fakultetda olib borilayotgan ma'naviy-ma'rifiy ishlarning ahvoli, kafedralarda iqtidorli talabalar bilan olib borilayotgan ishlar, talabalarning fan olimpiadalari, tanlovlar va boshqa tadbirlardagi ishtiroki to'g'risida ma'ruzalar hamda har xil masalalar Kengash kun tartibidan joy oldi.
Kengash yakunida fakultet dekani, professor D.G'ayipov O'zbek tilshunosligi kafedrasi dotsenti O'.Rajabovni dotsent ilmiy unvoni bilan taqdirlab, ularga diplom topshirdi.

On April 30 of this year, the 9th meeting of the Council of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU was held.
At the meeting of the council, information was given on the socio-political events that took place in our republic, the content of the normative documents adopted at the level of our country, and the tasks facing the faculty team. Also, reports on the state of spiritual and educational work in the faculty, work with talented students in the departments, participation of students in science Olympiads, contests and other events, as well as various issues were included in the Council's agenda.
At the end of the meeting, the dean of the faculty, professor D. Gayipov awarded O. Rajabov, associate professor of the Department of Uzbek Linguistics, with the title of associate professor and presented them with a diploma.