Xitoy Xalq Respublikasining Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi o‘rinbosari Chjan Chunlin boshchiligidagi delegatsiya Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Joriy yilning 25-26 may kunlari Xitoy Xalq Respublikasining Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi o‘rinbosari Chjan Chunlin boshchiligidagi delegatsiyaning Xorazm viloyatiga tashrifi amalga oshirilmoqda. Bugun ushbu delegatsiya Urganch davlat universiteti faoliyati bilan tanishish va hamkorlik o‘rnatish maqsadida oliygohga tashrif buyurdi.
Tashrif asnosida Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi Chjan Chunlin va qo’mita kotibiyati mudiri o‘rinbosari Van Chenyu boshchiligidagi delegatsiya aʼzolari va Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev rahbarligida universitet prorektorlari, dekanlari ishtirokida rasmiy uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Muloqotda dastlab rektor B.Abdullayev Urganch davlat universitetining Xitoy oliy taʼlim muassasalari bilan bugungi kundagi hamkorlik aloqalari haqida alohida toʻxtaldi. Shuningdek, mehmonlarni Urganch davlat universitetining tashkil etilishi va bugungi kundagi keng qamrovli faoliyati bilan yaqindan tanishtirdi. Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov tomonidan universitetning oʻquv, ilmiy-innovatsion faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari, talabalar va professor-oʻqituvchilari uchun yaratilgan sharoitlar, moddiy texnika bazasi, texnopark hamda oʻquv va ilmiy-tadqiqotlarga yoʻnaltirilgan laboratoriyalari haqida taqdimot qilib berdi.
Uchrashuv natijasi oʻlaroq, kelgusida Urganch davlat universiteti va Xitoyning Shanxi universiteti bilan aniq va tabiiy fanlar, texnika va qishloq xoʻjaligi sohalarida hamkorlikni amalga oshirishga kelishib olindi.

A delegation led by Zhang Chunlin, deputy secretary of the Shanxi Provincial Party Committee of the People's Republic of China, visited Urgench State University.
On May 25-26 of this year, a delegation led by Zhang Chunlin, deputy secretary of the party committee of Shanxi province of the People's Republic of China, is visiting Khorezm region. Today, this delegation visited the university in order to get acquainted with the activities of Urgench State University and establish cooperation.
During the visit, an official meeting was held with the Members of the delegation led by Zhang Chunlin, Secretary of the Shanxi Provincial Party Committee, and Wang Chenyu, Deputy Director of the Committee Secretariat with participation of university vice-chancellors and deans under the leadership of Urgench State University Rector Bakhrom Abdullayev.
At the beginning of the conversation, Rector B.Abdullayev spoke about the current cooperation relations of Urgench State University with Chinese higher education institutions. He also introduced the guests to the establishment of Urgench State University and its comprehensive activities today. S.Khodjaniyozov, vice-rector for educational affairs, gave a presentation about the educational, scientific and innovative activities of the university, international cooperation relations, conditions created for students and professors, material and technical base, technopark, and educational and scientific-research laboratories.
As a result of the meeting, it was agreed to cooperate with Urgench State University and Shanxi University of China in the fields of exact and natural sciences, technology and agriculture.