Xitoy Xalq Respublikasining Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi o‘rinbosari Chjan Chunlin boshchiligidagi delegatsiya Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Joriy yilning 25-26 may kunlari Xitoy Xalq Respublikasining Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi o‘rinbosari Chjan Chunlin boshchiligidagi delegatsiyaning Xorazm viloyatiga tashrifi amalga oshirilmoqda. Bugun ushbu delegatsiya Urganch davlat universiteti faoliyati bilan tanishish va hamkorlik o‘rnatish maqsadida oliygohga tashrif buyurdi.
Tashrif asnosida Shansi provinsiyasi partiya qo‘mitasi kotibi Chjan Chunlin va qo’mita kotibiyati mudiri o‘rinbosari Van Chenyu boshchiligidagi delegatsiya aʼzolari va Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev rahbarligida universitet prorektorlari, dekanlari ishtirokida rasmiy uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Muloqotda dastlab rektor B.Abdullayev Urganch davlat universitetining Xitoy oliy taʼlim muassasalari bilan bugungi kundagi hamkorlik aloqalari haqida alohida toʻxtaldi. Shuningdek, mehmonlarni Urganch davlat universitetining tashkil etilishi va bugungi kundagi keng qamrovli faoliyati bilan yaqindan tanishtirdi. Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov tomonidan universitetning oʻquv, ilmiy-innovatsion faoliyati, xalqaro hamkorlik aloqalari, talabalar va professor-oʻqituvchilari uchun yaratilgan sharoitlar, moddiy texnika bazasi, texnopark hamda oʻquv va ilmiy-tadqiqotlarga yoʻnaltirilgan laboratoriyalari haqida taqdimot qilib berdi.
Uchrashuv natijasi oʻlaroq, kelgusida Urganch davlat universiteti va Xitoyning Shanxi universiteti bilan aniq va tabiiy fanlar, texnika va qishloq xoʻjaligi sohalarida hamkorlikni amalga oshirishga kelishib olindi.

Делегация во главе с заместителем секретаря Шаньсиского провинциального комитета партии Китайской Народной Республики Чжан Чуньлинем посетила Ургенчский государственный университет.
25-26 мая текущего года делегация во главе с заместителем секретаря парткома провинции Шаньси Китайской Народной Республики Чжан Чуньлинем посещает Хорезмскую область. Сегодня данная делегация посетила университет с целью ознакомления с деятельностью Ургенчского государственного университета и налаживания сотрудничества.
В ходе визита состоялась официальная встреча с членами делегации во главе с заместителем секретаря Шаньсиского провинциального комитета партии Китайской Народной Республики Чжан Чуньлинем и заместителем директора секретариата комитета Ван Чэньюем с участием проректоров и деканов вузов под руководством ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева.
В начале беседы ректор Б.Абдуллаев рассказал о текущих отношениях сотрудничества Ургенчского государственного университета с китайскими высшими учебными заведениями. Он также ознакомил гостей с созданием Ургенчского государственного университета и его сегодняшней комплексной деятельностью. Проректор по учебной работе С.Ходжаниязов выступил с докладом об образовательной, научной и инновационной деятельности университета, отношениях международного сотрудничества, условиях, созданных для студентов и преподавателей, материально-технической базе, технологическом парке, учебно-научно-исследовательских лабораториях.
По итогам встречи достигнута договоренность о сотрудничестве с Ургенчским государственным университетом и Шаньсийским университетом Китая в сферах точных и естественных наук, технологий и сельского хозяйства.