Iste'dodli yoshlarni qo'llab-quvvatlash "Ulug'bek' jamg'armasi hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovning Respublika bosqichida 20-24 may kunlari Urganch davlat universitetining ham 5 nafar talabasi oʻz loyihalari bilan ishtirok etdilar.
????Tanlov natijalariga koʻra, Fizika-matematika fakulteti talabasi Ismoilov Doniyor va Kimyoviy texnologiya talabasi Baltabayeva Umida 6 800 000 soʻmlik voucherni qoʻlga kiritgan boʻlsa, Kimyoviy texnologiya fakulteti talabasi Davletova Dilnoza, Fizika- matematika fakulteti talabasi Eshimetova Shahnoza, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talabasi Rustamov Bekzodlar "Eng faol ishtirokchi" nominatsiyasi g'oliblari bo'lishdi.

В рамках поддержки талантливой молодежи «Наследники Мирзо Улугбека», организованной «Фондом Улугбека» и Министерством высшего образования, науки и инноваций на республиканском этапе конкурса 20-24 мая, Ургенчский государственный университет со своими проектами принял участие 5 студентов.
????По итогам конкурса студент физико-математического факультета Исмаилов Даниер и студентка химико-технологического факультета Балтабаева Умида выиграли ваучер на сумму 6 800 000 сум, а студентка химико-технологического факультета Давлетова Победителями в номинации «Самый активный участник» стали Дильноза, студентка физико-математического факультета, Эшиметова Шахноза, студентка факультета социальных и экономических наук, Рустамов Бекзодлар.