Bugun, 2-may kuni Xorazm viloyati Investitsiyalar, sanoat va savdo boshqarmasi boshlig‘i 1-o‘rinbosari U.Jumagaldiyev hamda shu boshqarmaning Kimyo va energetika shoʻbasi boshlig‘i B.Abdullayevlar Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida bo′ldi.
Urganch davlat universiteti olimlari tomonidan yaratilgan, keng ishlab chiqarishga tayyor texnologiyalar bilan yaqindan tanishish va shu texnologiyalar asosida viloyatimizda yangi ishlab chiqarish obyektlarini ishga tushirish hamda moliyalashtirish maqsadida chet ellik investorlarni jalb qilish maqsadidagi ushbu tashrif asnosida mehmonlar universitetning O′quv ishlari bo′yicha prorektori S.Xodjaniyozov hamda professor M.Jumaniyozovlar hamrohligida fakultet olimlari tomonidan yaratilgan ilmiy-innovatsion loyihalar bilan yaqindan tanishdilar.
Loyihalar ichidan 25 ga yaqin ishlanmalar tanlab olinib, moliyalashtirish masalalarini ko‘rib chiqilishi aytib o‘tildi. Shuningdek, ushbu texnologiyalar bilan viloyatning barcha tumanlaridagi tadbirkorlarni keng doirada tanishtirish masalalari kelishib olindi.

Today, May 2, 1st Deputy Head of Investments, Industry and Trade Department of Khorezm Region U. Jumagaldiyev and Head of Chemistry and Energy Branch of this Department B. Abdullayevlar visited the Faculty of Chemical Technologies of Urganch State University.
During this visit to get acquainted with the technologies created by the scientists of Urganch State University, which are ready for wide production, and to attract foreign investors in order to launch and finance new production facilities in our region based on these technologies, the guests were the vice-rector for educational affairs of the university S. Accompanied by Khodjaniyozov and Professor M. Jumaniyozov, they got acquainted with the scientific and innovative projects created by the scientists of the faculty.
It was mentioned that about 25 developments will be selected from among the projects and the issues of financing will be considered. In addition, the issue of introducing these technologies to entrepreneurs in all districts of the region was agreed upon.