Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev tomonidan barcha prorektorlar, fakultetlar dekanlari hamda boʻlim boshliqlari ishtirokida tanqidiy-tahliliy ruhda yigʻilish oʻtkazildi.
Yigʻilishda asosiy eʼtibor yangi 2024-2025 oʻquv yiliga tayyorgarlik hamda qabul jarayonlari masalalariga qaratildi.
Xususan, qabul jarayonlarini yuqori saviyada oʻtkazish, bu borada ochiqlik va shaffoflikni taʼminlash, turli noxush holatlarni oldini olish, ota-onalar va abituriyentlar orasida har xil firibgarlarning turli aldovlariga aldanib qolmasliklari uchun tushuntirish ishlarini olib borish zarurligi taʼkidlandi. Qolaversa, professor-oʻqituvchilar va xodimlarning noqonuniy holatlarga aralashib qolishlarini oldini olish boʻyicha yana bir bor tushuntirishlar berilib, jamoa ogohlikka chaqirildi.
Shuningdek, kafedralarning bugungi holati, 2024-2025 o‘quv yilida professor-o‘qituvchilarga o‘quv yuklamalarini adolatli taqsimlash hamda o‘quv rejalarini o‘z vaqtida tasdiqlatish masalasi muhokama etildi.

Today, the Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev held a critical-analytical meeting with the participation of all vice-rectors, deans of faculties and heads of departments.
The main focus of the meeting was on preparation for the new 2024-2025 academic year and admission processes.
In particular, it was emphasized that it is necessary to conduct admission processes at a high level, to ensure openness and transparency in this regard, to prevent various unpleasant situations, and to educate parents and applicants so that they are not deceived by various frauds. In addition, once again explanations were given on how to prevent professors and employees from getting involved in illegal situations, and the community was called to be aware.
Also, the current state of the departments, the issue of fair distribution of educational loads to professors and teachers in the 2024-2025 academic year, and timely approval of educational plans were discussed.
At the end, opinions and suggestions of the management staff were heard regarding the main issues on the agenda of the meeting.