Rektor qurilishlarda boʻldi
22-avgust  kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Moliya va iqtisodiyot ishlari boʻyicha prorektor Alisher Atajonov hamrohligida oliygohda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlarning borishini koʻzdan kechirish maqsadida qurilish obyektlarida boʻldi.
Dastlab universitetning asosiy hududida barpo etilib, foydalanishga topshirilish arafasidagi yangi kutubxonaning qurilish ishlarini borib ko‘rdi.  Quruvchilar bilan muloqot qilib, kutubxonaning jihozlanishi yuzasidan qoʻshimcha topshiriq va tavsiyalar berdi.
Shundan soʻng, Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududidagi 7 qavatli, 600 oʻringa moʻljallangan talabalar turar joyining qurilish va bunyodkorlik ishlarining borishi bilan tanishdi. Universitet talabalariga qulay va zamonaviy sharoit yaratish maqsadida barpo etilayotgan ushbu binoning quruvchilari bilan suhbatda boʻlib, zarur koʻrsatmalar berdi.

Ректор посетил строительные площадки
22 августа ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении проректора по финансам и экономике Алишера Атаджонова посетил строительные площадки, чтобы ознакомиться с ходом строительных работ, проводимых на территории университета.
Сначала он посетил строительные работы новой библиотеки, которая возведена на основной территории университета и вот-вот будет сдана в эксплуатацию. Общаясь со строителями, он дал дополнительные задания и рекомендации по оснащению библиотеки.
После этого они ознакомились с ходом строительства 7-этажного студенческого общежития на 600 мест на территории факультета химических технологий, расположенного на улице «Независимости» Ургенчского района. Он побеседовал со строителями этого здания, которое возводится в целях создания комфортных и современных условий для студентов университета, и дал необходимые поручения.