Rektor qurilishlarda boʻldi
22-avgust  kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Moliya va iqtisodiyot ishlari boʻyicha prorektor Alisher Atajonov hamrohligida oliygohda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlarning borishini koʻzdan kechirish maqsadida qurilish obyektlarida boʻldi.
Dastlab universitetning asosiy hududida barpo etilib, foydalanishga topshirilish arafasidagi yangi kutubxonaning qurilish ishlarini borib ko‘rdi.  Quruvchilar bilan muloqot qilib, kutubxonaning jihozlanishi yuzasidan qoʻshimcha topshiriq va tavsiyalar berdi.
Shundan soʻng, Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududidagi 7 qavatli, 600 oʻringa moʻljallangan talabalar turar joyining qurilish va bunyodkorlik ishlarining borishi bilan tanishdi. Universitet talabalariga qulay va zamonaviy sharoit yaratish maqsadida barpo etilayotgan ushbu binoning quruvchilari bilan suhbatda boʻlib, zarur koʻrsatmalar berdi.

On August 22, Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev, accompanied by Vice-Rector for Finance and Economic Affairs Alisher Atajonov, visited the construction sites to inspect the progress of the construction works being carried out at the university.
First, he visited the construction works of the new library, which was built in the main area of the university and is about to be put into use. Communicating with the builders, he gave additional tasks and recommendations regarding the equipment of the library.
After that, they got acquainted with the progress of the construction work of the 7-story, 600-bed student residence on the territory of the Faculty of Chemical Technologies located on "Independence" Street of Urgench District. He spoke with the builders of this building, which is being built in order to create comfortable and modern conditions for university students, and gave necessary instructions.