Bugun Urganch davlat universiteti huzuridagi fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabida 2024-2025 oʻquv yili qabuli uchun imtihonlar bo’lib o’tdi.
Imtihon test shaklida tashkil etilib, matematika hamda ona tili va adabiyot fanlaridan oʻtkazildi. O’quvchilar imtihonlarda faol ishtirok etib, yuqori natijalarni qo’lga kiritish uchun harakat qilishdi.
Ma’lumot o’rnida, maktabning fizika-matematika yoʻnalishi boʻyicha 7-sinfdan jami 3 ta sinfga 75 nafar oʻquvchi uchun o’rin ajratilgan hamda ushbu maktabning 8-9-10-11-sinflarida boʻsh oʻrinlar uchun ham tanlov e’lon qilingan.

Exams were held for admission to the school of Urgench State University
Exams for admission to the 2024-2025 academic year were held today at the specialized school of physics, mathematics and informatics under Urgench State University.
The exam was organized in the form of a test and was conducted in the subjects of mathematics, uzbek language and literature. Pupils actively participated in the exams and tried to achieve high results.
For more information, a place for 75 students has been allocated for a total of 3 classes for the 7th grade in the physics-mathematics direction of the school, and a competition has been announced for vacancies in the 8-9-10-11th grades of this school.