2024-yilning 28-avgust kuni Urganch davlat universiteti maʼmuriyati va Kasaba uyushma qoʻmitasi oʻrtasida 2023-2025-yillarga moʻljallab tuzilgan Jamoa shartnomasi bandlariga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritishga bagʻishlangan konferensiya boʻlib oʻtdi.
Unda fakultet va boʻlimlardan 195 nafar delegatlar ishtirok etdi. Konferensiyani UrDU O'quv ishlari boʻyicha prorektori S.Xodjaniyazov olib bordi. Anjumanda universitet rektori B.Abdullayev, Ilmiy ishlar va innovatsialar bo'yicha prorektor Z.Ibragimov va Kasaba uyushma qoʻmitasi raisi Q.Xamrayevlar universitetda professor-o‘qituvchilar va boshqa toifadagi xodimlarni budjetdan tashqari mablag‘lar hisobidan moddiy rag‘batlantirishda “Samaradorlikning eng muhim ko‘rsatkichlari - KPI tizimini joriy etilish maqsadida jamoa shartnomasining ayrim bandlariga o'zgartirish va qo'shimchalar kiritisih yuzasidan ma'ruzalari tinglandi.
Yigʻilish natijalariga koʻra, 2023-2025-yillar uchun tuzilgan Jamoa sharnomasiga 2024-yil 2-yarmi uchun kiritiladigan qo'shimcha va o'zgartirishlar tasdiqlandi.

28 августа 2024 года между администрацией Ургенчского государственного университета и профсоюзным комитетом состоялась конференция, посвященная внесению изменений и дополнений в пункты коллективного договора на 2023-2025 годы.
В нем приняли участие 195 делегатов от факультетов и кафедр.
Конференцию провел проректор Ургу по учебной работе С.Ходжаниязов. На конференции участвовали ректор университета Б.Абдуллаев, проректор по научной работе и инновациям З.Ибрагимов и председатель профсоюзного комитета К. Хамраевых. Были заслушаны доклады о внесении изменений и дополнений в отдельные пункты коллективного договора в целях внедрения системы KPI “Важнейшие показатели эффективности " при материальном стимулировании профессорско-преподавательского состава и других категорий работников за счёт внебюджетных средств.
По итогам встречи были утверждены дополнения и изменения в коллективный договор на 2023-2025 годы, которые должны быть внесены во 2 полугодии 2024 года.