Bugun, 29-avgust kuni yangi oʻquv yili boshlanishi oldidan Urganch davlat universiteti Kengashining 1-majlisi ko’plab quvonchli xabarlarga boy tarzda oʻtdi.
Anʼanaga muvofiq, dastavval universitet professor-o’qituvchilarining yutuqlari e’tirof etildi. Kengash majlisida Xorazm viloyati hokimi o’rinbosari B.Saidov ishtirok etib, jamoani O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 33 yilligi bilan qizg'in tabrikladi hamda universitet o'qituvchisi, maqom xonandasi Ochilbek Matchanovning "O'zbekiston Respublikasi xalq hofizi" faxriy unvoni bilan taqdirlangani uchun O.Matchanovning Tashakkurnomasi va esdalik sovgʻasini ustoz B.Rahimovga topshirdi.
Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev UrDU akademik litseyining nemis tili o’qituvchisi N.Nurillayevaga namunali faoliyati uchun Urganch davlat universiteti rektorining Tashakkurnomasi va esdalik sovgʻasini, Filologiya va sanʼat fakulteti oʻqituvchisi S.Xudayberganovga Butunjahon xalq ijodkorlari uyushmasi aʼzoligiga qabul qilinganligi haqidagi diplomni topshirdi.
Shuningdek, Fan doktori, Dotsent hamda PhD ilmiy darajalariga ega boʻlgan professor-o’qituvchilarga diplomlari topshirildi.
Urganch davlat universiteti Kengashining 1-majlisi avvalida universitet Kasaba uyushma qo’mitasi tomonidan 2024-yil – “Yoshlar va biznesni qo’llab-quvvatlash yili” davlat dasturi doirasida jamoa shartnomasi orqali 15 nafar pedagog-xodimga yubiley sanalari munosabati bilan universitet nomidan qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.
Shundan so'ng, Kengash yigʻilishi kun tartibidan o'rin olgan masalalar yuzasidan o'z faoliyatini davom ettirdi.

Today, on August 29, before the start of the new academic year, the 1st meeting of the Council of Urgench State University was full of many happy news.
According to tradition, first of all, the achievements of university professors and teachers were recognized. The deputy governor of Khorezm region B. Saidov took part in the meeting of the council and warmly congratulated the team on the 33rd anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan and the awarding of the honorary title of "People's Courtier of the Republic of Uzbekistan" to the university teacher, status singer Ochilbek Matchanov. He handed over O.Matchanov's letter of thanks and souvenir gift to teacher B.Rahimov.
Rector of Urgench State University B.Abdullayev presented N.Nurillayeva, a German language teacher of the academic lyceum of Urgench State University, with a letter of thanks and a souvenir from the Rector of Urgench State University for her exemplary work. And a diploma of admission to the World Association of People's Artists were given to a teacher of the Faculty of Philology and Art, S.Khudayberganov.
Also, professors and teachers with the degrees of Doctor of Science, Associate Professor and PhD were awarded their diplomas.
Before the 1st meeting of the Council of Urgench State University, the Trade Union Committee of the University awarded a valuable gift on behalf of the University to 15 pedagogues-employees in connection with their jubilee dates through a collective agreement within the framework of the 2024 - "Year of Youth and Business Support" state program. have been submitted.
After that, the meeting of the Council continued its activities on the issues included in the agenda.