Joriy yilning 10-17 sentabr kunlari Urganch shahrida joylashgan "Yoshlik" sport majmuasida sportning ogʻir atletika turi boʻyicha kattalar va yoshlar (U20) oʻrtasida Oʻzbekiston kubogi musobaqasi boʻlib oʻtdi.
Ushbu nufuzli musobaqada respublika boʻyicha 250 nafardan ortiq sportchi ishtirok etdi. Xususan, Urganch davlat universiteti Sport faoliyati, pedogogika va psixologiya fakulteti "Yakka kurash" kafedrasi talabalari ham Xorazm terma jamoasi tarkibida faol ishtirok etib, gʻolib va sovrinli oʻrinlarni qoʻlga kiritishdi. Talabalarimizga "Yakka kurash" kafedrasi oʻqituvchisi K.Ozodov murabbiylik qildi.
Natijalar quyidagicha boʻldi:
Xasanboy Berdiyev – 1-oʻrin; 333 kg (O'zbekiston kubogi; Kattalar o'rtasida -81 kg (erkaklar);
Xasanboy Berdiyev – 1-oʻrin; 333 kg (O'zbekiston kubogi; Yoshlar o'rtasida -81 kg (erkaklar);
Barchinoy Salayeva – 1-oʻrin; 177 kg (O'zbekiston kubogi; Kattalar o'rtasida -87 kg (ayollar);
Mexriniso Matyaqubova – 2-oʻrin; 155 kg (O'zbekiston kubogi; Yoshlar o'rtasida -55 kg (ayollar);
Mexriniso Matyaqubova– 3-oʻrin; 155 kg (O'zbekiston kubogi; Kattalar o'rtasida -55 kg (ayollar);
Masharip Yuspov – 3-oʻrin; 291 kg (O'zbekiston kubogi; Yoshlar o'rtasida +109 kg (erkaklar).
E'tiborlisi, Bardiyev Xasanboy ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi tarkibiga qabul qilindi.

С 10 по 17 сентября текущего года в спортивном комплексе "Ёшлик" города Ургенч прошли соревнования на Кубок Узбекистана по тяжелой атлетике среди взрослых и молодёжи (до 20 лет).
В этом престижном соревновании приняли участие более 250 спортсменов со всей республики. В частности, студенты кафедры "Единоборства" факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии Ургенчского государственного университета также принимали активное участие в составе сборной Хорезма, завоевывая призовые места. Наших студентов тренировал преподаватель кафедры «Единоборства» Озодов К.А.
Хасанбой Бердиев-1 место; 333 кг (Кубок Узбекистана; среди взрослых -81 кг (мужчины);
Хасанбой Бердиев-1 место; 333 кг (Кубок Узбекистана; среди юношей -81 кг (мужчины);
Барчиной Салаева-1 место; 177 кг (Кубок Узбекистана; среди взрослых -87 кг (Женщины);
Мехринисо Матякубова 2 место; 155 кг (Кубок Узбекистана; среди юниоров -55 кг (Женщины);
Мехринисо Матякубова 3 место; 155 кг (Кубок Узбекистана; среди взрослых -55 кг (Женщины);
Машарип Юсупов 3 место; 291 кг (Кубок Узбекистана; среди юношей +109 кг (мужчины).
Примечательно, что Бердиев Хасанбой был принят в национальную сборную Узбекистана по тяжелой атлетике.