✅Bugun, 18-sentabr kuni Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshligʻi X.Shixova ishtirokida Filologiya va sanat fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida “Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi” mavzusida davra suhbati tashkil etdi. Uchrashuvda universitetda korrupsiyaviy holatlarning oldini olishga qaratilgan tartib-tamoyillar tushuntirilib, birgalikda ushbu illatga qarshi kurashish kerakligi haqida soʻz yuritildi.
✅Urganch davlat universiteti 1-son TTJ Axborot-resurs markazida Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti talabalari o‘rtasida “Kitobxon talaba” loyihasi bo‘lib o‘tdi. Unda Pirimqul Qodirovning “Yulduzli tunlar” romani yoshlarda o‘rtasida kitobxonlik madaniyatini oshirish maqsadida muhokama qilindi. Uchrashuvda Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakultetining tyutori U.Ruzmetov, ARM 1-talabalar turar joyi xodimasi B.Ro‘zmetova hamda fakultet yoshlari ishtirok qilishdi.

Коррупция — тормоз развития
Сегодня, 18 сентября, в рамках борьбы с коррупцией состоялась круглый стол на тему «Коррупция — тормоз развития» с участием руководителя отдела управления «Комплаенс-контроль» Х.Шиховой и студентов факультета филологии и искусства. На встрече были объяснены меры, направленные на предотвращение коррупционных ситуаций в университете, и обсуждалось, что необходимо совместно бороться с этой болезнью.
В информационно-ресурсном центре Ургенчского государственного университета прошел проект «Читающий студент» среди студентов факультета естественных и сельскохозяйственных наук. В рамках проекта была обсуждена книга Пиримкула Кодирова «Звездные ночи» с целью повышения культурного уровня чтения среди молодежи. На встрече присутствовали куратор факультета естественных и сельскохозяйственных наук У.Рузметов, сотрудник 1-го студенческого общежития АРМ Б.Розметова и студенты факультета.